Airlane Duman Tahliye, Jet Fan ve Otomasyon Sistem Çözümleri

05 Mart 2015 Dergi: Mart-2015
Muhtemel yangın anında can kayıplarının  % 80’i dumandan zehirlenme ve boğulma şeklinde meydana gelir. Kapalı otoparklar için tasarlanan havalandırma sistemleri iki temel ihtiyaçtan yola çıkılarak planlanır. Birincisi günlük işletmede insan sağlığının korunmasına yönelik olarak otoparklarda hareket eden araçların ürettiği egzoz gazlar ve bileşenlerinin tahliyesi, ikincisi acil yangın durumunda insanların kaçışına, itfaiye personelinin yangına müdahalesine yardımcı olmak ve yüksek sıcaklıktan kaynaklı maddi hasarı azaltmak için tasarlanır. Bu nedenle yangın riski taşıyan kapalı alanlarda duman tahliyesi çok önemlidir. Prodek Havalandırma, Airlane markası ile 1 yılı aşkın yaptığı ar-ge çalışmaları neticesinde bugün sektörün tüm ihtiyacını tek elden karşılama gücünün yanı sıra kapalı otoparklarda jet fan sisteminin duman tahliye şaftı ve taze hava şaftında çalışacak aksiyal fanların yangın anındaki akışa gerçek etkisini CFD aracılığıyla analiz ediyor ve çözüm önerileri getiriyor. PLC-Otomasyon hizmeti de verilerek kullanıcılara komple sistem çözümü sunuyor. Airlane TUV, Applus ve benzer bağımsız kuruluşların testlerinden geçmiş ürünleri ve donanımlı teknik kadrosu ile hem otoparkları hem de kullanıcı bütçelerini koruyor.

Avantajlar
  1. Güvenilir, yüksek kaliteli ürünler
  2. Esneklik ve çözüm ortaklığı
  3. 1 haftada hızlı teslimat
  4. Sürdürülebilirlik, fiyat avantajı
AKDF Serisi Kanal Tipi Duman Tahliye Fanları

Duman tahliye sistemlerinde, çift yönlü model imkânıyla geniş kullanım alanına sahip fanlardır. Yüksek verimli olmalarıyla birlikte ses seviyeleri de oldukça düşüktür. Tek fan ile 1.000 m³/h ile 600.000 m³/h arası ya da çift fan ile 1.200.000 m³/h’e kadar olan geniş seçim aralığı mevcuttur. Standart olarak; 250 - 2000 mm arası 19 farklı çapta yapılmaktadır. 3 metre çapa kadar üretim mümkündür. H sınıfı yüksek ısı dayanımlı motor yapısına sahiptir. F200 - F300 - F400 - F600 sıcaklığa 120 dakika dayanımlı seçenekleri ile üretimi yapılır. Kolay kablo bağlantısı için cihazın dışında IP67 terminal kutusu standart olarak mevcuttur. Fan gövdesi ST37 (S235 JR )(EN 10025) çelik sacdan imal edilmiş ve üzeri elektrostatik toz boya ile kaplanmıştır. Eurovent 1/2 standartlarına uygun flanşlar pres ile şekillendirilmiştir ve kaynaksızdır. Fan kanatları alüminyum ya da paslanmaz çelikten imal edilir. Kanat hatve açıları değiştirilebilir. +55°C’de daimi çalışmaya uygundur.

AJD Serisi Aksiyal Jet Fanlar

Tek yönlü ya da çift yönlü çalışan, uzun mesafe atışlı aksiyal jet fanların çift tarafı susturuculudur. Yüksek tavanlı otoparklarda tercih edilir. Optimum itme gücü için tasarlanmış ayarlanabilir alüminyum kanatlara sahiptir. Galvanize sac gövdesi sayesinde korozyon dayanımı oldukça yüksektir. 315, 355, 450 ve 500 mm çap aralığında üretimi mevcuttur. H sınıfı Yüksek ısı dayanımlı motor yapısına sahiptir. F200 - F300 - F400 - F600 sıcaklığa 120 dakika dayanımlı seçenekleri ile üretimi yapılır. -20 / +40 °C’de sürekli çalışma ile normal zamanlarda ortam havalandırmasını sağlar.

CI Serisi Radyal Jet Fanlar

Uzun mesafe atışlı radyal jet fanlar genellikle alçak tavanlı otoparklarda tercih edilir. Modele bağlı tek veya çift devirli motor seçeneği mevcut olup H sınıfı yüksek ısı dayanımlı motor yapısına sahiptir. F300 veya F400 sıcaklığa 120 dakika dayanımlı seçenekleri ile üretimi yapılır. Kanat yapısı geriye eğiktir. Bağlantı kutusu gövde dışındadır. -20 / +40 °C’de sürekli çalışma ile normal zamanlarda ortam havalandırmasını sağlar.

Etiketler