Airfel, MHI'nin Fotovoltaik Sistemleri'ni Türkiye'ye Getirdi

05 Ağustos 2010 Dergi: Ağustos-2010

Airfel, Fotovoltaik (Güneş Pili) Sistemleri konusunda tasarım, proje ve uygulama faaliyetlerine hız verdi. Japon devi Mitsubishi Heavy Industries?in güneş enerjisinden doğrudan elektrik üreten sistemleri olan Fotovoltaik Sistemleri?nin Türkiye temsilciliğini üstlenen Airfel, güneş pillerinin Türkiye?deki yetkili satışını üstleniyor.

Airfel Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Önder konu ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: ?Fotovoltaik terimi, ışıktan gerilim üretilmesi anlamına geliyor. Fotovoltaik piller, yüzeylerine gelen güneş ışığını doğrudan elektrik enerjisine dönüştüren yarı iletken maddeler. Özellikle geniş ölçekli ticari binalar ve müstakil evler için güneşten elektrik üretimi gerçekleştiren bu sistemler, çevreci uygulamalar arasında yer alıyor. Sistem yılda ortalama 11.000 kg karbondioksit salınımını ortadan kaldırıyor. Yaptığımız projelendirme çalışmaları sonucunda, bu sistemi Mart ayı sonunda şirketimizin terasına da kurduk. Günlük olarak tükettiğimiz elektriğin % 10?unu bu yolla karşılıyoruz. Türkiye ve İstanbul şartlarında kapasite olarak ciddi bir öneme sahip bu yatırım, Uluslararası Enerji Ajansı 2009 Türkiye raporunda örnek projelerden biri olarak yer alıyor. Çevre dostu sistem ile yıllık ortalama 17.000 kWh enerjiyi bu sistemle üretmeyi ve yılda 35 ağaç kurtarmayı hedefliyoruz.?

Airfel, 11 Yeni MHI Açılışı ile Bayi Sayısını 34?e Çıkardı

Airfel, Mitsubishi Heavy Industries bayilerinin açılışlarına hızla devam ediyor. % 100 müşteri memnuniyeti ilkesiyle hem satış ekibini, hem bayi kanalını hem de satış sonrası servislerini özenle seçen Airfel, distribütörlüğünü üstlendiği MHI markası için 2012 yılına kadar 20 milyon dolarlık marka yatırımı gerçekleştirmeyi planlıyor.

Yıl içerisinde daha birçok yeni bayi için anlaşmalar yaptıklarını ve bayilerin dekorasyon çalışmalarına başladıklarını ifade eden Airfel Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Önder: ?Gerek ürünlerimizin gerekse hizmetimizin kalitesinden eminiz. Bayilerimizden aldığımız satış rakamları ve müşterilerimizden aldığımız olumlu geri dönüşler, MHI bayileri için yaptığımız yatırımların doğruluğunu bize bir kez daha ispatlıyor. MHI split klimalar çevre dostu, üst segment ve enerji tasarrufu sağlayan ürünler olarak pazarda fark yaratıyor. Airfel olarak hızlı ve emin adımlarla yatırımlarımıza devam ediyoruz? dedi.


Etiketler