Airfel, MHI Bayi Açılışlarına Başladı

05 Nisan 2009 Dergi: Nisan-2009
Airfel, dünyanın en büyük klima üreticilerinden Japon Mitsubishi Heavy Industries (MHI) ile geçen yıl yapmış olduğu işbirliği anlaşması sonrasında ön çalışmalarını tamamlayarak bayi açılışlarına başladı. Airfel, Mart ayı içerisinde iki bayi açılışı gerçekleştirdi. 7 Mart’ta Bakırköy’de Kinetik Mühendislik ve 14 Mart’ta da Beyoğlu’nda Net Klima MHI bayilerinin açılışlarına Airfel üst yönetimi katıldı. 
Airfel Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Önder açılışlarda yaptığı konuşmalarda şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl sonunda MHI ile gerçekleştirdiğimiz distribütörlük anlaşması sonrasında MHI özel bayilerinin oluşumu için çalışmalara başladık. İki teşhir merkezini Mart  ayında açtık. Nisan sonuna kadar on yeni MHI bayisi daha açarak 2009 yılı sonunda 30 bayiye ulaşmayı hedefliyoruz. Split ve ticari klimaları kapsayan 450 milyon dolarlık soğutma pazarının % 15’ine Japon markaları sahip. Bu alanda MHI bayileri ve ürünleri ile birlikte KX sistemlerinde olduğu gibi liderlik yolunda ilerliyoruz. Yeni yapılanma çerçevesinde Airfel’in 2009 yılı ciro hedefinin % 25’ini ayrı bir organizasyon olarak planlanan MHI ürünlerinden elde etmeyi planlıyoruz. Ayrıca MHI için 2012 yılına kadar 20 milyon dolarlık marka yatırımı gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bayilerimizin kriz döneminde yanında olmak amacıyla dekorasyon desteğinde bulunarak anahtar teslim projeler yapıyoruz. MHI teşhir merkezlerinde müşterimiz her türlü ihtiyaçlarını karşılayan ürünleri bulmanın yanı sıra satış sonrası hizmet desteği de alacaklar.”

Airfel Kalem Kumanda Red Dot Tasarım Ödülünün Sahibi Oldu
Dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden biri olarak adlandırılan ve her yıl tasarım çevreleri tarafından dikkatle takip edilen Red Dot Tasarım Ödülü, bu yıl “Home Electronics” kategorisinde Airfel Kalem Kumanda’ya verildi. Red Dot Tasarım Yarışması ödül töreni, 29 Haziran 2009’da Essen Opera House’da düzenlenecek ve törenin ardından kazanan ürünler Essen'deki Red Dot Tasarım Müzesi'nde sergilenecek. Her yıl kalitenin üstün tasarımla birleştiği ürünlere verilen Red Dot Desing Avards’ın uluslararası bağımsız uzmanlardan oluşan jürisi, Airfel Kalem Kumanda’nın yenilikçi ve yaratıcı tasarımının yanı sıra üstün teknolojisini de değerlendirerek ödüle layık gördüklerini belirttiler. RED DOT Tasarım Yarışması’nda 49 ülkeden 1400 Marka ve 3231 ürün yarıştı.   Airfel’in tasarım ekibi tarafından geliştirilen Türkiye’de ilk ve tek olan “Kalem Kumanda”, 2008 yılında da iki önemli ödülün sahibi oldu. Airfel Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Önder, Airfel Kalem Kumanda’nın kazandığı ödüller ile ilgili yaptığı değerlendirmede: “Airfel Kalem Kumanda gerek teknolojisi gerekse tasarım kalitesi ile sektörüne birçok ilki kazandırdı. Red Dot gibi Desing Turkey tarafından verilen TURQUALITY ve iFdesign gibi alanında önemli ödüller aldı. Tasarım kalitemizin, AR-GE’mizin yurt içinden ve yurt dışından önemli ödüller ile belgelenmesi bizleri çok mutlu etti” dedi.  

Etiketler