AHR Expo Kendi Rekorunu Kırdı

05 Şubat 2010 Dergi: Şubat-2010

Bu yıl 62.si düzenlenen AHR Expo fuarı, 1822 katılımcı firma ve 44.000 ziyaretçisi ile kendi rekorunu kırdı. 25-27 Ocak tarihleri arasında ABD?nin Florida eyaletinin Orlando kentinde düzenlenen AHR EXPO?ya ABD dışından 375 firma katıldı.

Ekonomik belirsizlik ve rekabet baskıları, yeşil bina konusunda gelişmeler, en yeni teknolojik uygulamalar konularında düzenlenen eğitimler, seminer ve çalıştaylar, katılımcıların  bilgilerini ve vizyonlarını geliştirebilecekleri önemli fırsatlar sundu.

Fuarda bina otomasyon ve kontrol sistemleri ile yazılım ürün gruplarının bir arada sergilendiği ayrı bölümler yer aldı. Yeni ürün ve teknolojiler için üç gün boyunca süren sunum programları, fuarın etkinlikleri arasındaydı. Ücretsiz katılıma açık seminerlerin yanı sıra ücretli kayıt yaptırılabilen kurslar, seminer ve çalıştaylar ile geleneksel ASHRAE Kış Toplantısı yoğun ilgi gördü.

AHR EXPO 2010 İnovasyon Ödülleri

 Bina otomasyonu

 AIC Wireless WBT 900; BACnet MSTP protokolü    üzerinden 900 MHz kablosuz veri aktarımını gerçekleştiriyor. Bir ağ bağlantısı gerektirmeden fişe takıldığında çalışmaya hazır bulunan cihaz, özellikle uzak mesafeden sistemin komuta edilmesinin gerektiği durumlar için büyük avantaj sağlıyor.    

Klima

Delphi - Mikro Kanallı Evaporatör; Komple alüminyumdan mamul Mikro Kanallı Evaporatör klima sistemleri için iç mekan ısı değiştirgecidir. Soğutucu akışkanı eşit ve düzenli bir biçimde dağıtır. Geleneksel olarak dizayn edilmiş, aynı enerji verimliliği oranına sahip bir evaporatörün ağırlığının %60?ı kadardır. Ayrıca, mikro kanallı evaporatörler, iç serpantinin bakır korozyonundan etkilenmesinin de önüne geçebilmiştir. %100 geri dönüşümlüdür.     

Yeşil Binalar

Danfoss - Performer VSD

18 SEER ve üzeri çevreci HVAC çözümleri için  önemli bir maliyet avantajı sunar. Değişken hızlı scroll kompresör, motor ve EEV için elektronik kontroller, kondenser fanı ve geri dönüş valfinin entegre edildiği cihaz, yeni tasarım IPM motoru ile 900-4.500 rpm yükleri karşılayabilir. Re-heat (yeniden ısıtma) yapmaksızın çalışan nem alma modu vardır. s

Isıtma

Daikin AC (Americas), Inc. - VRV® III ? C Isı pompası

-13° F (-25° C) dış hava sıcaklıklarına kadar verimli çalışabilir. Düşük sıcaklıklarda yüksek ısıtma gücü ve yüksek verim seviyelerinde işletim gereksinimlerindeki ticari uygulamalar için oldukça elverişlidir. İki kademeli inverter It features a two-stage inverter sıkıştırmalı bir sistem içerir. Küçük bir inverter kompresör kullanan ilave bir dış ünite, 32° F (0° C) altına düşüldüğünde soğutucu akışkan basıncını yükseltir. Bu ise düşük ortam koşullarında en yüksek verimle konfor ısısını temin eder.

 İç Hava Kalitesi                                                                          

SPi - Samsung Electronics (Samsung Compressor Direct) bir iyon jeneratörüdür. Bakteriler, virüs ve mantarlar, diğer ortam kirleticilerini elimine eder. Bir filtreye ihtiyacı yoktur, insanlar, hayvanlar ve bitkiler için güvenlidir.

Soğutma

Muller Industries Australia Pty. Ltd. - 3C Condenser

Ticari soğutma uygulamaları için geliştirilmiş; bir adyabatik, uzaktan kontrollü hava soğutmalı kondenserdir. İleri mikro-kanal teknolojisi kullanılmıştır. The product demonstrates çok küçük miktarda su kullanarak (sadece bazı durumlarda) su soğutmalı sistemlerin enerji verimliliği avantajlarını da sunabilmektedir, üstelik yüksek miktarda su tüketimi ve kimyasal şartlandırma gerektirmeden.            

Yazılım

AEC Design Group - ArtrA 0&M(İşletme ve bakım)

HVAC müteahhit ve işletmecileri için işletme ve bakım datasını üç boyutlu modelleyen yazılım, HVAC sistemlerin tesisat verimliliğini artırır.

Havalandırma

DuraSystems Barriers, Inc - DuraDuct HP

Bir yangın ve parlama için kanal sistemidir. 2 bar basınca ve iki saat süreli yangına dayanır. Yüksek risk taşıyan yapıların havalandırma sistemlerinde kullanılır. UL/ULC yangın normlarına sahip bu kanal sisteminde ilave bir kaplamaya ve wraps or sargıya ihtiyaç yoktur. Bakım gerektirmez. Neme, titreşime dayanımlıdır. Sesi sönümler.

Aletler

LA-CO Industries, Inc. - Cool Gel-Heat Barrier Spray
Jel formüllü solüsyon hamlaç kullanılmadan önce spreylendiğinde vana ve hayati diğer komponentleri aşırı ısınmadan korur.
 

 

 

 


Etiketler