AHR EXPO İnovasyon Ödülleri’nin Sahipleri Belli Oldu

15 Ocak 2019 Dergi:

AHR EXPO Fuarı’nda her yıl, 10 farklı kategoride, HVACR endüstrisinin en yenilikçi ürünlerine, sistemlerine ve teknolojilerine inovasyon ödülleri veriliyor. Ödül alan ürün ve teknolojiler, 14-16 Ocak 2019 tarihleri arasında Atlanta’da yapılan AHR Expo'da resmi olarak tanıtılacak. 15 Ocak, saat 13.00’de yapılacak törenle ödüller sahiplerine takdim edilecek. Törende merakla beklenen “Yılın Ürünü Ödülü” kazananı da açıklanacak. Bina otomasyonu, serinletme, yeşil bina, ısıtma, iç hava kalitesi, tesisat, soğutma, yazılım, araç ve enstrümanlar ile havalandırma kategorilerinin kazananları şöyle:

Bina Otomasyonu Kategorisi: AUTOMATED LOGIC CORPORATION

İnovasyon: OPTIFLEX™ Sanal Entegratör


OptiFlex™ sanal entegratörü, çeşitli bina sistemlerinde veri izleme için yazılım tabanlı bir entegrasyon platformudur. OptiFlex™, veri merkezleri, hastaneler ve üniversite kampüsleri gibi büyük entegrasyon projeleri için ideal, ölçeklenebilir entegrasyon çözümleri sunar. Sanal entegratör, tek bir hesaplama noktasından 50.000'e kadar veri noktasını destekler, çoğu zaman pahalı malzemeler ve işçilik gerektiren ve çoğu mekanik odadaki alan kısıtlamaları nedeniyle kurulum sınırlamaları olan çoklu donanım ağ geçitlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırır. En çok kullanılan IP tabanlı protokoller olan BACnet IP'yi ve Modbus TCP/IP'yi ve ek protokol eklemelerine izin veren yeni bir eklenebilir protokol teknolojisini destekler. Müşteriler, ölçeklenebilir bir lisanslama mekanizması aracılığıyla ihtiyaç duyulan ek noktaları sistemlerine ekleyebilir.

Serinletme Kategorisi: JOHNSON CONTROLS, INC.

İnovasyon: YORK® YZ Manyetik Yataklı Santrifüj Chiller

Tam optimize edilmiş YORK® YZ Manyetik Yataklı Santrifüj Chiller, enerji verimliliğini artırmak için yeni nesil düşük küresel ısıtma potansiyelli (GWP) soğutucu akışkan ile üretilmiştir. YORK® YZ, tipik sabit hızlı soğutma gruplarının performans sorunları yaşadığı tasarım dışı koşullarda, 0.1kW /ton'a kadar düşük çalışmada, enerji verimliliği sağlar. Yıllık elektrik tüketimini ortalama yüzde 35 azaltma potansiyeline sahiptir. YORK® YZ, bütünsel bir yaklaşımla tasarlandı; yeni nesil, düşük basınçlı soğutucu akışkan olan R-1233zd ve ilgili her bileşen için mühendislik optimizasyonu yapıldı ve değişken hızlı manyetik yataklı kompresörü, yüksek hızlı hermetik endüksiyonlu motoru, düşey film evaporatörü, adaptif kapasite kontrol mantığı ve bulut tabanlı analitik yapısı dahil olmak üzere gelişmiş teknolojilerin benzersiz bir kombinasyonu ortaya çıktı.

Yeşil Bina Kategorisi: ENVERID SYSTEMS

İnovasyon: HVAC LOAD REDUCTION® (HLR) Yük Azaltma Modülü 1000E-M

 

HVAC sistemlerinde enerji israfını azaltmak için tasarlanmış bir iç mekan hava temizleyici modülü olan HVAC Yük Azaltma® (HLR) modülü 1000E-M, havalandırma için gereken dış hava miktarını % 60-80 oranında azaltır. Bu, HLR® 1000E-M modülü başına 10-20 ton'luk en yüksek kapasite düşüşleriyle artan enerji verimliliği ve yıllık% 20-30 enerji tasarrufu sağlar. HLR® 1000E-M, ASHRAE Standardı 62.1 İç Ortam Hava Kalitesi Prosedürü (IAQP) ve uluslararası mekanik kod (IMC) ile tamamen uyumludur. Yenilikçi tasarım, karbondioksit (CO2), formaldehit ve çok çeşitli uçucu organik bileşikler (VOC'ler) dahil olmak üzere tüm moleküler kirleticileri iç ortamdaki havadan güvenli bir şekilde gideren türünün ilk örneği bir çözümdür.

Isıtma Kategorisi: REGAL®

İnovasyon: GENTEQ® ENSITE® MOTOR

Yanmalı ısıtma sistemleri için özel olarak tasarlanmış, elektronik olarak komuta edilen bir motor olan Genteq® Ensite® motoru, müşterilerin 2019 yılı Temmuz ayında yürürlüğe giren ABD Enerji Bakanlığı (DOE) Fan Enerji Sınıfı (FER) düzenleyici gereksinimlerine uymalarını sağlar. Genteq® Ensite® motor, Nesnelerin İnterneti (IoT) özelliğini destekleyen gelişmiş Blak Box ™ ve Yakın Alan İletişimi (NFC) özelliklerine sahiptir. Önleyici bakım gibi üstün özelliklerden ödün vermeden uyumluluk elde etmenin uygun maliyetli bir çözümdür.

İç Hava Kalitesi (IAQ) Kategorisi: CPS PRODUCTS, INC.

İnovasyon: IAQ SMARTAIR™

IAQ SmartAir™, IAQ sorunlarını tanımlamak, teşhis etmek ve çözmek için kullanılan akıllı bir araçtır. Bu araç daha doğru gerçek iç hava kalitesi okuma sorunlarını teşhis etmek, satışları artırmak ve genel IAQ profesyonel uzmanlığını geliştirmek için tasarlanmıştır. Tasarımı, ölçüm süreci boyunca profesyonelleri yönlendirir ve toplanan ve analiz edilen verilere dayanan IAQ sorunlarının ve potansiyel çözümlerin derlenmiş bir listesini sunar. IAQ SmartAir™ uzaktan izleme ve değerlendirme için internete WiFi üzerinden bağlanır ve profesyonellerin yerinde müşteri raporları ve iş teklifleri oluşturmalarına olanak sağlar.

Tesisat Kategorisi: ANVIL INTERNATIONAL

İnovasyon: ANVILPRESS™ COPPER, Bakır Pres Bağlantı Parçaları ve Rakor Sistemleri

AnvilPress™ Copper, Bakır Pres Bağlantı Parçaları ve Rakor Sistemleri, sızıntıları önlemek için tipik bağlantılardan yüzde 200 daha fazla sızdırmazlık yüzeyi sağlayan patentli Görsel Sinyal Gösterge teknolojisi ile tasarlanmıştır. Sistem, çift kat sızdırmazlık özelliği ve üstün basınç ve gerilme performansını destekleyen değiştirilebilir bir O-ring sızdırmazlık contası ile kurgulanmıştır. Görsel Göstergesi ve Burr-Stop membranı, sızıntıların en başta gelen iki nedenini ortadan kaldırır: Uygun şekilde sıkıştırılmamış bağlantı parçaları ve kurulum sırasında O-ringe zarar veren borudaki çapaklar.

Soğutma Kategorisi: EMERSON

İnovasyon: COPELAND SCROLL™ Düşük Beyirgücüne Sahip, Düşük Sıcaklık Kompresörleri

Copeland Scroll™ oransal düşük beygir güçlü, düşük sıcaklık kompresörleri, kompresör stresini azaltmak ve ulusal yasal gereklilikleri karşılamak için sıvı enjeksiyon teknolojisini ve soğutma deşarj sıcaklıklarını kullanır. ¾ hp ile 1 ½ hp arasında değişen kapasitedeki cihazlar, güvenilir performansla yüksek verimlilik sağlayan, daha küçük düşük-orta sıcaklık uygulamaları için uygunluğu, tek bir tasarım döngüsünde birleştirebilir. Copeland Scroll™, düşük ses ve titreşim özelliklerine sahip geniş ürün aralığına sahiptir ve çoklu soğutucu akışkanla çalışır. Süpermarketler, restoranlar ve market işletmeleri için ideal bir çözümdür.

Yazılım Kategorisi: TACO COMFORT SOLUTIONS

İnovasyon: TACO Etiketleme Özellikli eLINK™

 

Taco Etiketleri ile yapılandırılan eLink™, kullanıcılarına, web tabanlı, fabrika işletimi veri tabanını NFC teknolojisi üzerinden mobil cihazlarda tutulmasını ve kullanılmasını sağlayan bulut tabanlı bir destek programıdır. Taco Etiketi, en zorlu sıcaklık ve hava koşullarına dayanıklı, silikonla sarılmış bir IC yongası ve antenidir. Kullanıcının cihazındaki gücü kullanarak çalışır, bu da kablolara veya harici bataryalara olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Her bir etiket, her bir ürüne özgü tüm hayati bilgilerin yanı sıra müşteri desteğine doğrudan erişim sağlar ve kullanıcıların sipariş bilgilerini, ürün özelliklerini, talimat sayfalarını, önerilen yedek parçaları, CAD'yi depolayabilecekleri ve bunlara erişebilecekleri eLink bulut tabanlı hizmet sistemine bağlanır. Her etiket; her bir ürünün spesifik özelliklerine ait önemli bilgiler konusunda müşteri desteği için direkt erişim sağlar ve bulut bazlı hizmet sistemi eLink ile sipariş bilgileri, ürün teknik özellikleri, teknik broşürler, kataloglar, bölgesel satış temsilcilerine ait bilgilere kolayca ulaşılabilir ve proje yönetimi yapılabilir.

Aletler & Enstrümanlar Kategorisi: DWYER INSTRUMENTS, INC.

İnovasyon: Kablosuz Hidronik Balans Kiti, 490W Serisi

Kablosuz Hidronik Balans Kiti, 490W Serisi, HVAC profesyonelleri için doğru ve kolay kullanım sağlamak üzere tasarlanmış bir manometredir. Kit, HVAC balans vanaları arasındaki basınç düşüşünü kablosuz sensörler, çok yönlü bir el cihazı ve Bluetooth® iletişimi kullanarak ölçer. Kullanıcılar, önceden belirlenmiş bir listeden veya CV değerlerinin manuel girişi yoluyla ölçüm için valf seçebilir. Elde taşınır cihaz, tek bir operatörün bir hidronik sistemi geleneksel yöntemlere kıyasla daha kısa sürede izlemesini ve dengelemesini sağlayan bir seferde üç vanaya kadar debiyi izler. Elde taşınabilir cihaz, tek bir monitörle, bir kerede üç valfin akışını monitorize edebilir ve hidronik sistemi geleneksel metotlara göre çok daha kısa sürede dengeleyebilir.

Havalandırma Kategorisi: ENERGY WALL, LLC

İnovasyon: THE ENERGY WALL UNIVERSAL ERV (U-ERV)

Energy Wall Universal ERV (U-ERV), piyasada mevcut teknolojilerden üç kat daha küçük ve daha hafif olan bir enerji geri kazanımlı havalandırma cihazıdır. Tamamen işlevsel, sadece 90 pound (yaklaşık 40.8 kg) ağırlığında, bağımsız bir sistemin kolay kurulumuna olanak sağlar. Küçük bir oturma alanı yeterlidir, modüllerin tek bir kanal bağlantısı ve güç noktası ile kontrolü, çalışacakları alana elle kolayca taşınması ve monte edilmesi mümkündür. Aynı zamanda UL 900 yangın/duman standartlarıyla uyumludur ve altı yönde de çalışır.