AFS, Yeni Yılı Yeni Ürünlerle Karşılıyor

05 Aralık 2012 Dergi: Aralık-2012
2012 yılının son aylarında AFS’de hayata geçen yeni projeler, yapılan bir lansman ile tanıtıldı. Yeni yılı yeni ürünler ile karşılayan AFS, yeni ürünlerin üretimine de başladı. 
Raksan markası altında bulunan Plastik Hava Disk Valfleri’ndeki yeni modeller ile AFS için yeni bir alan olan poliüretan endüstriyel hortum alanındaki atılımlar, AFS Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Poyraz tarafından tanıtıldı. Poyraz, AFS’nin 20 yıldır sektöre gerek hizmet gerekse ürün açısından yenilikler kazandıran öncü bir firma olduğunu söyleyerek, bundan sonra da ar-ge, ür-ge çalışmalarına hız kesmeden devam edeceklerini ve sürekli gelişim içinde olacaklarını ifade etti. Poyraz sözlerine şöyle devam etti: “Biz geçmişte işimize çok zor şartlar altında başladık. Zor şartlarda mücadele ederek bu günlere kavuştuk. Kazandığımızı hep yatırıma yönlendirdik çünkü kalkınmanın, gelişmenin yatırımla, yenilikle olacağına inandık. İki günümüz birbirine eşit olmadı. 20 yıl önce tek bir ürün ile başladığımız üretimimiz, bugün yüzlerce çeşit ürüne ulaştı. Koskoca bir sektörün bugün en büyük üreticisi ve tedarikçisi olduk” dedi. AFS’nin verimli ürünler tasarlama ve üretme çizgisinde olduğunu kaydeden Poyraz, üretimine başlanan yeni ürünler hakkında şu bilgileri verdi: “Raksan markası ile piyasaya sunduğumuz plastik hava disk valflerimizi zamandan ve enerjiden tasarruf sağlayan, verimli, akıllı, çevre dostu bir ürün haline getirdik. Bu kapsamda hava disk valflerimizi müşterilerimizin ihtiyaçları, talepleri doğrultusunda yeniden dizayn ettik. Yeni ürünümüzün şu an ne dünyada ne de Türkiye’de bir benzeri var. Tasarım tescilli yeni plastik hava disk valfinde üretime başladık. Yakın zamanda hem Türkiye’de hem de dünyada enerji verimli yeni plastik hava disk valflerimiz yer almaya başlayacak.”

“AFS yeni bir alana adım attı”

AFS’nin yeni bir alana adım attığını söyleyen Poyraz, poliüretan malzemeden mamul endüstriyel hortum üretimine başladıklarını belirtti. Simfleks markası ile TPU hortum üreten bir fabrikayı satın aldıkları ve üretim hatlarına dahil ettikleri bilgisini veren Poyraz, TPU endüstriyel hortum pazarının çok geniş bir alana hitap ettiğini ve bu alanda da amaçlarının en kaliteli, en verimli ürünleri üreterek pazar lideri olmak olduğunun altını çizdi.  

“Yeni yatırımımız başladı”

Poyraz, AFS üretim tesislerinin bugün tek çatı altında yüzlerce ürünü bulunduran Avrupa’nın ve Türkiye’nin en büyük tesisi olduğunu vurguladı. Üretim, satış rakamlarının artması ve yeni ürün gruplarının oluşması nedeniyle yeni bir bina yatırımı yaptıklarını söyleyen Poyraz, yatırımın 2013 yılı sonunda tamamlanacağını belirtti. Poyraz, “Yeni yatırımımızın tamamlanması ile birlikte minimum 100 yeni istihdam daha sağlayacağız. Ülkemizin ve sektörümüzün yeni yatırımlara ihtiyacı var. Biz de elimizi taşın altına koyduk. Yeni yatırımımız tamamlanınca daha fazla üretim, daha fazla tasarım, daha fazla ihracat yapacağız. Bugün Amerika’dan Afrika’ya, Avustralya’dan Uzakdoğu’ya nereye giderseniz gidin, pek çok projede bizim ürünlerimizi görmeniz mümkün. AFS artık bir dünya markası. Yegâne hedefimiz; üretimde, kalitede, hizmette bir dünyada lideri olmaktır” diyerek sözlerine son verdi. 


Etiketler