AFS, UL 181 Sertifikalı Üretim Yapıyor

05 Ekim 2012 Dergi: Ekim-2012

 

Flexible hava kanalı üretiminde Türkiye’nin öncü kuruluşlarından AFS, bir ilke daha imza atarak Amerikan UL Laboratuvarı tarafından belirlenen UL 181 standardına dahil olan ilk ve tek Türk firması oldu.

Flexible hava kanallarının fiziksel dayanım ve ateşe tepkisini belirleyen UL 181 standardı ile AFS, ürünlerinin kalitesini bir kez daha tescillerken,  Amerika ve Kanada pazarlarına flexible hava kanalı satışı yapma imkanı elde etti.

AFS’nin bundan sonra ürünlerinde UL LISTED logosunu kullanabileceğini söyleyen AFS Genel Koordinatörü Zahid Poyraz, UL 181 standardının Amerika ve Kanada başta olmak üzere dünyanın pek çok yerinde talep edilmeye başlandığını dile getirdi. UL 181 standardının ateşe tepki ve fiziksel dayanım parametrelerini bir arada kapsayan tek standart olduğuna dikkat çeken Poyraz, “Yaklaşık 2 yıl süren testler ve denetimler sonucunda ürünlerimiz UL LISTED kapsamına girdi. Ürünlerimiz alev yürüme, duman gelişimi, korozyon, mantar gelişimi, sıcaklık ve basınç dayanımı, bükülme gibi pek çok testi başarılı bir şekilde geçti. Böylece tüm dünyada, özellikle Amerika ve Kanada’da UL 181 sertifikalı izolesiz alüminyum flexible hava kanalı satma hakkı olan tek Türk üreticisi olduk. Bu da AFS’nin insan yaşamına, teknolojiye, yeniliklere verdiği önemin göstergesidir. Kalite bizim için her zaman ön planda oldu. Tüm çabamız kaliteyi gerek yurtiçi gerekse yurtdışı müşterilerimize sunmak, AFS farkını ortaya koymak içindir. Geriye dönüp baktığımızda AFS’nin antimikrobiyal, akustik izolasyonlu ve çevre dostu flexible hava kanalları üreterek bunu başardığını görüyoruz. Şimdi ve gelecekte de her zaman fark yaratan, yeniliklere öncülük eden bir kuruluş olmaya devam edeceğiz” dedi.

AFS’nin yurtiçinde pazar lideri olduğunu ve dünyanın sayılı büyük flexible hava kanalı üreticisi arasında yerini aldığını belirten Poyraz, başarının sürdürülebilir ve kalıcı olması için uluslararası sertifikalandırma çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi.


Etiketler