Header Reklam

AFB'den Climaveneta Formula Serisi Freecooling Cihazları

05 Haziran 2014 Dergi: Haziran-2014
Climaveneta’nın enerji verimliliğini ön plana alarak üretmiş olduğu FORMULA FREECOOLING modelleri, NECS-FC ve FX-FC olarak farklı 2 seride adlandırılmıştır. Hava soğutmalı scroll tip kompresörlü NECS-FC cihazlar 41 kW’dan 477 kW, vidalı kompresörlü FX-FC cihazlar ise 332 kW’dan 1450 kW’a kadar üretiliyor ve bu sayede birçok projeye alternatifli cevap verebilicek geniş bir kapasite aralığına sahiptir. Formula serisi freecooling cihazları, ara mevsimler ve kışın soğutma kapasitesi istenilen projelerde kullanılmak üzere üretilmiş en optimum cihazlardır.

Hava soğutmalı gruplar için;

Scroll tip versiyonlarında B serisi temel, SL çok düşük ses seviyesi, NG serisi (freecooling modunda glikole ihtiyaç duymaz + sıcaklılarda) gibi versiyonları bulunmaktadır.
Vidalı tip versiyonlarında T + düşük sıcaklıklarda tam kapasite freecooling yapabilmesi, SL-T+süper düşük ses seviyesi, NG serisi (freecooling modunda glikole ihtiyaç duymaz + sıcaklıklarda) gibi versiyonları bulunmaktadır.
Formula serisi freecooling cihazları hava +°C’lerde iken kullanılan yüksek kapasiteli ısı değiştirici sayesinde % 100 kapasitede freecooling modunda çalışabilmektedir.
Chiller cihazlarına opsiyonel olarak hidronik modüller eklenebilmektedir. Bu sayede hem işletme maliyetleri düşmekte hem de kısıtlı alanlarda bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tip farklı endüstriyel uygulamalar ve konfor talepleri için yüksek ve alçak basınçlı pompa seçenekleri sunulmaktadır.
Cihazlarda kullanılan 3 yollu vana sayesinde dış ortam sıcaklığı 14 °C’den itibaren kısmi olarak devreye giren freecoling modu, +2 °C’den itibaren % 100 olarak çalışmaktadır. Kısmi freecooling modunda kompresörler ve freecooling eş zamanlı olark çalışabilmektedir. 6 devirli fanlar ve kompresör kademeleri ayarlanarak enerji verimliliği artırılmıştır.

Aksesuarlar:

- Freecooling modunda su sıcaklığı kontrolü için oransal vana grubu.
- Frekans inverterli kondenser fanları
- 200 m ve 500 m mesafeli uzaktan kumanda
- Hidronik kit,
- Frekans inverterli hidronik kit grubu
- Kompresör ceketleri
- Kondenser fanları için susturucu,
- Dokunmatik panel

Etiketler