AESSEAL Sızdırmazlık Ürünleri Teknik Seminer Düzenledi

05 Nisan 2011 Dergi: Nisan-2011

AESSEAL Sızdırmazlık Ürünleri Türkiye Temsilciliği, DRY GAS SEAL ? kompresör salmastraları seçim ve montaj tekniklerini içeren bir seminer düzenledi.  Seminer 22 Mart 2011 Salı günü BOTAŞ Yapracık Ankara üssünde gerçekleştirildi. Sunumlar ise AESSEAL Kuzey Denizi DRY GAS salmastraları proje ve ürün geliştirme uzmanı Lee Gooch ve AESSEAL Türkiye Pazarlama ve Satış Koordinatörü Deniz Arzu Araz tarafından gerçekleştirildi.

Seminerin ilk bölümünde Deniz Arzu Araz, AESSEAL?in dünya çapında 82 ülkede 212 noktada hizmet verdiğini söyledi ve sektöründe genç olmasına rağmen dünya dördüncüsü olmasının başarı hikâyesini anlattı. Şirket içi operasyon yönetimi konusunda örnekler sunan Araz, AESSEAL?in gerçekleştirmeyi düşündüğü yatırımlar hakkında da bilgi verdi.

Seminerin ikinci bölümünde DRY GAS salmastraları ile ilgili AESSEAL?ın yaptığı yatırımlar, bu salmastraların yeni teknolojiyle nasıl geliştirildiği, salmastra test üniteleri, şahitli testlerin nasıl yapıldığı ile ilgili bilgiler ile dünyada ilk defa her üreticinin salmastrasının tamirinin AESSEAL tarafından yapılabileceğini anlatan Gooch, her salmastraya ait test sertifikalarının nasıl yapıldığı ile ilgili bilgiler aktardı. Test sertifikalarının bu işin olmazsa olmazı olduğunu belirten Gooch salmastra test sertifikaları ve raporlarına verilen öneme dikkat çekti. İngiltere?de bulunan test ünitesinde test operasyonunu canlı olarak ister bizzat katılım ile olabileceği gibi istenirse cep telefonundan dahi testi izlemelerini mümkün kılan sistemlerinin olduğunu belirtti.

Seminerin üçüncü bölümünde Lee Gooch, DRY GAS salmastralarının montajında sıkça yapılan hataları anlatarak doğru montaj şekilleri hakkında detaylı bilgiler aktardı. Seminer, katılımcıların sorularının yanıtlanması ile sona erdi.


Etiketler