Header Reklam

AEROFLEX Kauçuk Esaslı Isı İzolasyon Malzemesi

05 Ekim 1994 Dergi: Ekim-1994

Firmamızın ithal ettiği "AEROFLEX" Kauçuk Esaslı Isı İzolasyon Malzemesi, hafif elastiki yapıda özellikle soğutma ve ısıtma amaçlı sıvı kanallarında izolasyon boru ve levhası olarak imal edilmiştir. Aeroflex'in kapalı hücre yapısında oluşu, aşağıda görüldüğü gibi bir çok izolasyon malzemelerinden daha avantajlıdır;

-Nemlenme ve buharlaşmayı önlemek için ayrı bir işleme gerek yoktur.

-Kapalı hücre yapısı ve yüzey kaplaması nedeniyle kullanımda ısıyı sabit tutar.

-Elastikiyeti nedeniyle montaj ve uyumda kolaylık sağlar. -Ultraviyole ışınlarına ve hava koşullarına karşı çok hassas geçirmezlik sağlar.

"AEROFLEX" kauçuk esaslı kapalı hücre yapısı ile ideal bir izolasyon malzemesinde olması gereken bir çok özelliği mükemmel bir şekilde içerir. Randımanlı bir izolasyon malzemesinin, ısı iletkenlik değeri, mümkün olduğu kadar küçük olmalıdır. AEROFLEX düşük ısı iletkenlik değeri ile, ideal bir izolasyon malzemesidir. AEROFLEX'in kapalı hücre yapısı ile, minimum düzeyde su geçirgenliği ve ısının malzemeden geçişi sınırlandırılır.

AEROFLEX, seçilmiş muhtelif sentetik kauçuk esasından kapalı hücre tip yapısında imal edilmekte olup hava rezistansını fevkalade şekilde yapmaktadır. Aynı zamanda çok düşük düzeyde su absorbesi ve yoğuşmaya, buharlaşmaya karşı mükemmel bir önleyici karakteri ile de bina dışı kullanımlarında ayrıca sarılmasına bile gerek yoktur. "AEROFLEX" D 635-81 ve UL 94-V Nolu ASTIM standartlarına ve diğer standart özelliklerine uygun olarak imal edilmiştir. AEROFLEX, diğer mamullerden farklı olarak duman geçirmeyen, alevi kendiliğinden söndüren bir yapıya sahiptir. Kapalı hücre yapısı nedeniyle AEROFLEX'in boru ve levhalarının su buharı geçirgenlik değeri çok düşüktür. AEROFLEX cilde ve sağlığa zararlı olmadığı gibi çevre dostu olarak bilinir ve hiç bir şekilde CFC içermez. "AEROFLEX" ışınlara karşı direnci olan özel bir suni karışımdan üretilmekte ve kimyasal maddeler, suya, küfe, asit ve bazlara karşı yüksek dirençlidir. AEROFLEX, elastomerik yapısı nedeniyle dirseklerde, T-lerde. vana, v.s., CHILLER gibi karmaşık şekilli yüzeylerde düzgün bir kaplamaya neden olur, montajı kolay ve fire çok azdır. Yoğuş-mayı önlemek için sıcaklık şartları ve bağıl nemle ilişkili olarak izolasyon kalınlıkları bilgisayar destekli olarak hesap edilir. Yüksek oranlardaki elastikiyeti, AEROFLEX'in antivib-rasyon titreşimlere dayanıklılığı nedeniyle titreşimli ortamlarda ki mm kolaylığı sağlar. AEROFLCA borular ve çubuklar üzerine kolayca uygulanabilir. Montajı esnasında hız ve kolaylık sağlanması için iç yüzeye kalın ve yeterli miktarda pudra tabakası uygulanmıştır. AEROFLEX hazır kesilmiş levha (PRE-CUT), kalın boruların sarılması için 4'ten yukarı her kalınlığa uygun 13-50mm et kalınlığında üretilmektedir. Montesinde fireyi asgari düzeye indirerek büyük ekonomi sağlar. Hazır kesilmiş levhalar, daha sağlıklı izolasyonu ile beraber su yoğuşması ve sızdırmalara karşı üstün bir özellik sağlar. Aerof-lex, ayrıca standart levha ve rulo halar halinde de imal edilmektedir.

 


Etiketler