AERMEC NRP Serisi Çok İşlevli Soğutma Grupları

05 Nisan 2012 Dergi: Nisan-2012

NRP serisi heat pump'lı soğutma grupları birbirinden bağımsız olarak sıcak ve soğuk suyu aynı anda temin etmek üzere dizayn edilmiştir. 43-477 kW soğutma kapasitesi aralığında toplam 20 model ve her bir modelde iki ayrı versiyonda üretilen NRP soğutma grupları, heat pump ve ısı geri kazanım özelliğinin tek bir cihazda birleştirilmesi ile birbirinden bağımsız ve sürekli olarak sıcak ve soğuk su teminini aynı anda sağlayabilmektedir.

Çevre dostu R410A soğutucu akışkanı ile çalışan cihazlar 2 borulu veya 4 borulu sistemler için farklı tiplerde üretilmektedir.

2 borulu sistemler için NRP chiller, yaz mevsiminde soğutma modunda çalışırken aynı anda ısı geri kazanım eşanjörü ile kullanım sıcak suyunu da temin edebilmektedir. Soğutma ihtiyacının olmadığı durumlarda ise cihaz, heat pump modunda çalışarak kullanım sıcak suyunun soğutma işlevinden bağımsız olarak sürekli temin edilmesini sağlar. Yine heat pump özelliği ile kış mevsimi çalışmasında soğutma grubunun bir devresi ısıtma amaçlı, diğer devresi ise kullanım sıcak suyu için kullanılabilir. 4 borulu sistemler için dizayn edilmiş NRP chiller cihazı ise yıl boyunca fancoil cihazlarına veya klima santrallerine birbirinden bağımsız olarak sıcak veya soğuk suyu aynı anda temin edebilmektedir. İzolasyon alanındaki gelişmeler nedeni ile bazı projeler için kış mevsiminde dahi belli mahallerde soğutma ihtiyacı oluşmaktadır, işte bu tip uygulamalar için geliştirilmiş olan NRP soğutma grubunun bir devresi soğutma modunda çalışırken, diğer devresi heat pump modunda çalışabilmektedir. 


Etiketler