AEF Uzmanlık Fuarları'95

05 Ekim 1995 Dergi: Ekim-1995

AEF Uzmanlık Fuarları'95, 28 Eylül-2 Ekim'95 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa Kampusu içerisindeki özel alanında yapılıyor. 21 Eylül'deHannover Uluslararası Fuarı (HMI) Genel Müdürü Raimar Diete-rici'nin Çırağan Otel'de basına verdiği resepsiyonda özetle şunları söyledi:

"Hannover Uluslararası Fuarı, Han-nover'de dünyanın en büyük fuar ve yatırım ürünleri olan Alman Fuarı Anonim Şirketinin kardeş kuruluşudur. Hannover Uluslararası Fuarı on yılı aşkın bir süredir Türkiye'de faaliyet göstererek yörede en büyük endüstri fuarı olan AEF İstanbul Av-ı Endüstri Fuarlarını gerçekleştirilir.

AEF94 ile Türkiye'de yürüttüğümüz çalışmaların doruğuna ulaştık ve endüstri fuarları organizasyonunu anlayışını ülkenin ekonomik gelişmelerine uyarlamayı uygun gördük. Böylece İstanbul'da AEF'95 ile Türk iş dünyasının gerçek ihtiyaçları ve ihracata dönük Uzmanlık Fuarları dizisi uygulamasına geçiyoruz. Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde Türkiye'ye milyonlarca Mark yatırım yaptık. Bu yıl da İstanbul Teknik Üni-versitesi'nin Ayazağa Kampüsüne geçici olarak fuar alanı inşaa etmek zorunda kaldık. Zorunda kaldık diyorum, çünkü fuarımıza çok elverişli olan büyük bir fuar merkezini organize etmek mümkün olmadı. Bu vesileyle, İTÜ Dekan ve Profesörlerine, bize sağladıkları tüm olanaklar için müteşekkir olduğumuzu özellikle belirtmek istiyorum. 28 Eylül - 12 Ekim 1995 tarihleri arasında İTÜ Ayazağa Kampüsü'nde gerçekleşecek olan AEF'95 endüstri dallarını kapsamaktadır. Metal işleme, otomasyon, elektrik ve elektronik ile enerji ve çevre teknolojisi. AEF Otomotiv'95 Fuarı 2-7 Kasım 1995 tarihleri arasında yine İstanbul'da gerçekleşecektir. Türkiye endüstrisinin önde gelen kuruluşları arasında bulunan TAYSAD (Taşıt Araçları Yan Sanayi Derneği) ve OSD (Otomotiv Sanayi Derneği)'ne bu fuar için gösterdikleri yoğun ilgi ve yardımlarına buradan da teşekkür etmeyi borç bilirim..."


Etiketler