Adell Armatür, Makine Yatırımlarına Devam Ediyor

05 Ekim 2006 Dergi: Ekim-2006
Armatür ve vana sektörün önde gelen üreticilerinden biri olan Adell, ikitelli Organize Sanayi Bölgesindeki üretim tesislerindeki makinalarına, İtalyan AMA universal firmasından aldığı DELFINO serisi tam otomatik parça temizleme ve yıkama makinesini ilave etti.

Çevre dostu olarak geliştirilmiş olan AMA universal yıkama/temizleme makinelerinin klorinat solvent kullanarak parçaları temizlediğini belirten Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Ercan Topçu’nun verdiği bilgilere göre yaklaşık 20.000 m2 kapalı alana sahip şirketin makina parkı; kalıp işleme makineleri, tam otomatik döküm hattı, muhtelif kapasitelerdeki preslerden oluşan sıcak dövem hattı, talaşlı imalat hattı ve montaj hatlarından oluşmaktadır.

Yeni makinaya ilişkin bilgiler veren Ercan Topçu şunları söyledi:’Sistem içerisinde yükleme - boşaltma, filtre/aspirasyon üniteleri bulunuyor. Endüstriyel yıkama-temizleme sistemi döner tamburlu ve sepetli olarak tek seferde 200 kg parça yıkama kapasitesine sahip. Sistem kapalı sistem çalıştığından endüstriyel yıkama ve temizleme işlemlerinde tasarruf ve verimlilik sağlıyor. Sistem parça üzerindeki her türlü yağları, atıkları yıkamakla kalmıyor, parçaları duruluyor ve kurutuyor, kullanıma hazır hale getiriyor. Aynı zamanda parçaların içerisinde/üzerinde bulunan pirinç talaş ve tozlarını da toplayarak ekonomi sağlamaktadır.

ADELL, döküm prosesin sahip olduğu ISO 9001 kalite yönetim ve ISO 14001

çevre yönetim ve ISO 18001 işçi sağlığı ve güvenliği sistemleri doğrultusunda yürüterek , yurt içi ve yurtdışı müşteri beklentilerinin karşılanmasına özen gösteriyor. ADELL, insana hizmet ettiğinin bilincince olarak ürünlerinde sağlık koşullarına, hijyene azami derecede dikkat ediyor. ADELL yaptığı bu yatırımı ile üretici firmalar arasında farklılaşmış, yıkama/temizleme kalitesini ve kapasitesini artırdı ve maliyetlerini daha aşağılara çekme imkanını buldu. ADELL, ar-ge ve tasarım çalışmalarını, kalıp yapımını, talaşlı imalat proseslerini kendi bünyesinde deneyimli mühendis ve uzman kadrosuyla yapmaktadır. Her türlü testleri sahip olduğu modern labaratuvarlarda yapabilen ADELL ürünlerine 6 yıl garanti veriyor. ADELL armatür ve vanaları yurdumuzun 6 yıl garanti ilk ve tek ürünüdür.’

Dr. Ercan Topçu son olarak , şirketlerinin yatırımlarına devam ederek büyüyeceğini, gelişeceğini ve global bir oyuncu olacağına tüm kalbiyle inandığını ifade etti.

Etiketler