Adell Armatür, “Çevre Ödülü” Yarışmasında Finalist

05 Aralık 2008 Dergi: Aralık-2008
Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş. İstanbul Sanayi Odası tarafından düzenlenen“Çevre Ödülü Yarışması”nda finalist oldu. 18 Kasım 2008 tarihinde düzenlenen yarışma, çevrenin korunmasını, alıcı ortam (hava, su, toprak, gürültü ve görüntü gibi) kirliliğinin azaltılmasını ve önlenmesini, atıkların kaynağında azaltılmasını, az atık üretilmesini, enerji ve hammaddenin daha verimli kullanılmasını, daha çok çevre dostu üretimi teşvik etmeyi ve çevre bilincini geliştirmeyi amaçlıyor. Çeşitli üniversitelerin çevre bölümü öğretim görevlileri ve ISO yetkililerinden oluşan seçici kurul tarafından yapılan incelemelerde Adell Armatür tesisleri olumlu ve yeterli bulundu. 

Adell genel müdürlük konferans salonunda düzenlenen toplantıya,  ISO heyetinde bulunan Çevre Orman Bakanlığı yetkilisi Nevcivan Çiçek, Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ayşen Erdinçler,  İstanbul Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Nükhet Sivri, İSO Genel Sekreter Yardımcısı Nurdan Bilgin Sırman katılırken Yönetim Kurulu Başkanı Ali Topçu, Fabrika Müdürü Servet Boz katıldı. Yapılan sunumlarla fabrikanın genel yapısı, çevre uygulamaları, sosyal sorumluluk projeleri, eğitim faaliyetleri ve üretim tesislerindeki çevreye duyarlı makine parkurları anlatıldı.


Teknik heyettekiler, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Ercan Topçu’nun Osmanlı tarihinden günümüze kadar gelen ve suyun kültürü yansıtan içinde su ile ilgili birçok eser bulunan “Su Kültürü Koleksiyonu” ve “Karma Eserler Koleksiyonu”nu inceleyerek geçmişten günümüze tarihi bir yolculuk yaptılar. Daha sonra Adell Yönetim Kurulu Başkanı R. Ali Topçu, Fabrika Müdürü Servet Boz ve Servis ve Eğitim Müdürü Suat Yılmaz ile birlikte Adell Armatür Üretim tesislerini gezdiler. Topçu, Adell üretim tesisleri hakkında bilgi vererek “İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nde yaklaşık 300 kişilik mühendis, usta ve çalışan personeli ile Adell markası altında yıllık 7 milyon adet armatür ve vana imalatı yapan, döküm ve preslemesinden, talaşlı imalatına, montajına kadar tüm birimleri kendi içerisinde bulundurarak entegre bir üretim sistemine sahibiz. Yaklaşık 20.000 m2 kapalı alana sahip modern fabrikamız akıllı bina mantığıyla ve çağdaş mimariyle yapılmıştır. ISO 9001 Kalite Güvence, ISO 14001 Çevre ve ISO 18001 Çalışan Sağlığı ve İş Güvenliği yönetim sistemlerimiz Alman belgelendirme kuruluşu TÜV-CERT’ten belgelendirilmiştir” dedi.  


Etiketler