ACREFINE® ASB-CBL Sismik Halat (UL® Listeli)

23 Ekim 2018 Dergi: Ekim-2018

İngiltere’nin önde gelen askı sistemleri üreticilerinden Acrefine Fixing’in ASB-CBL serisi sismik halatları, özellikle yangın tesisatlarında kullanılacak ürünler için aranan UL® listeli özelliği sayesinde tüm yönetmeliklere göre en geçerli ürünlerden biridir. Orijinal UL® listeli olmayan ürünler ile karşılaştırılmamalıdır (UL® listeli ürünleri UL’in kendi web sitesinden kontrol ediniz). Ayrıca rijit çubuk/boru sistemlerine göre çok daha uygun fiyatlı ve pratik kullanımlı bir üründür. Zaten özellikle uzun mesafeler için burkulma (flambaj) riskinden ötürü rijit sistemler kullanılamamaktadır. Dolayısıyla Acrefine® ASB-CBL sismik halatları hem yönetmeliklere uygunluk hem fiyat ve hem de kullanım kolaylığı açılarından piyasadaki en üstün ürünlerdendir. Muhtelif boylarda hazır kitler halinde veya 250 ft (76 m) uzunluğunda tamburlar halinde alınabilen bu sismik halatlar, özel pensesiyle sıkılan üstün nitelikli alaşımdan mamul yüksüklerinin oluşturduğu geniş sürtünme alanı sayesinde, halat kesitini daraltmadan çok yüksek kopma değerlerine ulaşabilir. NFPA kriterlerine uygun olarak renklendirilmiş halatlar sahada kolayca kontrol ve teftiş yapılmasına elverişlidir.

Genel Özellikler:

  • UL® listeli ve NFPA, IBC, ASCE, FEMA, SMACNA gibi uluslararası tüm yönetmelik ve standartlara tam uygunluk
  • 2.086 kg (4.600 lbs) değerine kadar UL® listeli kapasite değerleri
  • 76 m (250 ft) tambur veya hazır kitler halinde temin seçenekleri
  • Sahada montaj ve teftiş kolaylığı
  • Kullanım ve denetim kolaylığı için renk kodlu
  • Hem rijit sismik askılamanın mümkün olmadığı titreşim yalıtımlı ekipman ve sistemlerde hem de her türden yalıtımsız sistemlerde de kullanabilme özelliği

Uygulama:

Acrefine ASB-CBL tipi sismik halatlar boru, havalandırma kanalı, kablo tavası, busbar ve benzeri mekanik ve elektrik tesisatlarının sismik koruması amacıyla kullanılır. Ayrıca asılı ve zemine bağlı mekanik ve elektrik ekipmanları için de kullanılır. Sismik halatlar sadece hareket anında yük gelecek şekilde en fazla 6,3 mm (¼ inch) harekete izin verecek bollukta uygulanır. ASB-CBL sismik halat UL® listeli kopma mukavemetine sahiptir. Kolay teftiş için renk kodludur. Özellikle titreşim yalıtımı sebebiyle rijit bağlantıların kullanılamadığı uygulamalar için uygun bir çözümdür.