Header Reklam

ACHEMA'97 -FRANKFURT

05 Ağustos 1997 Dergi: Ağustos-1997

B-14 Haziran 1997 tarihleri arasında 25.'si düzenlenen Uluslararası Kimya Mühendisliği Çevre Koruma ve Bioteknoloji Fuarı, aynı zamanda Avrupa Kimya Mühendisleri Birliği'nin 600, Avrupa Ko-rozyon Birliği'nin 219, Avrupa Bioteknoloji 95 toplantılarına da ev sahipliği yapmıştır. "İlki 1920 yılında düzenlenen, ACHEMA Fuarı yine dünya üzerindeki tüm proses endüstrilerinde bugün gelinen son durumların yansıtıldığı, yeniliklerin tanıtıldığı ve bu işle uğraşanların buluştuğu bir merkez oldu. Üç yıl önceki ACHEMA'94'de de açıkça görülmüş olan, ülkelerarası işbirliğinin gelişme çabaları artan bir hızla devam etmektedir. Yoğun yarışma ortamı, işbirliği yaparak yenilik yaratma ihtiyacını arttırmakta, üretim proseslerinin optimizasyonunu ve yapısal uyum hızının artmasını zorunlu hale getirmektedir. 25. ACHEMA Fuarı kimya teknolojisi, çevre ve bioteknoloji konularında uluslararası anlamda yol gösterici ve belirleyici olmuştur. 3600'den fazla firma ürünlerini, üretim proseslerini ve yeniliklerini ACHEMA'97'de sergileme fırsatı bulmuşlardır. 47 yabancı ülkeden 1200'den fazla firmanın katılımıyla ACHEMA'97, 1994'deki fuarda daha   fazla   uluslararası   olmuştur.

 

ACHEMA'97'nin dünya üzerinde yeniden yapılanmanın ve yeni düzenlemelerin yaşandığı bir zamanda, her alanda uzman kişilerin birbirlerine ve tüm ilgililere tecrübelerini, aktardığı bir forum özelliği de vardır." ACHEMA'97 KATALOG - Introduction. Bu   fuarda   Türkiye'den   10   firma yer almıştır. Alarko Alpom, Bur-çelik, Enka Teknik, Genel Maki-na, Komsan, Maksaş, Mas Pompa, Metkon, Sarmak Makina, Titaş, Standart Pompa, Hollanda İhracatı Geliştirme kuruluşunun desteği ile bu fuarda yer almıştır. Ziyaretçi olarak Türkiye'den daha çok   kimya   sanayi   temsilcilerinin katıldığı fuara tesisat sektöründen Termo Buhar, FAF, Intervalf, Trio firmalarının temsilcileri gelmiştir.

Almanya dışında fuara katılan ülkeler; Mısır, Arjantin, Avustural-ya, Belçika, Bulgaristan, Çin Halk Cumhuriyeti, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Gana, Büyük Britanya, Hindistan, Endonezya, İrlanda, İsrail, İtalya, Japonya, Kanada, Kolombiya, Lichenstayn, Lüksem-burg, Malezya, Meksika, Hollanda, Norveç, Avusturya, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya Federasyonu, İsveç, İsviçre, Zimbave, Singapur, Slovak Cumhuriyeti, Slovenya, İspanya, Güney Afirka, Tayvan, Tayland, Çek Cumhuriyeti, Türkiye, Macaristan, ABD, Trinidad.

Katılan firmaların önemli bir kısmı proses tasarımı yapan ya da belirli konularda "know-kow" sahibi olup bunları pazarlamak için fuarda yer alan kuruluşlardı. Fuara katılan firmaların guruplanma-sı şöyleydi.

-Araştırma ve yeniden tasarım.

-Uluslararası sektörel yayın kuruluşları.

-Laboratuvar teknikleri.

-Mühendislik.

-Mekanik prosesler.

-Isı prosesleri.

-Pompalar, kompresörler, vanalar ve fittings.

-Sızdırmazlık elemanları.

-Paketleme ve stoklama teknikleri.

-Endüstriyel güvenlik ve işçi güvenliği.

-Enstrümentasyon, kontrol ve otomasyon teknikleri.

-Malzeme ve malzeme testleri.

Fuarın kapanış gününde müdavim olanlar 20-27 Mayıs 2000 yılında 26. ACHEMA'2000 Fuarında yer lerini ve otel rezarvasyonlarını

yaparak ayrıldılar.


Etiketler