ABS dünyanın ilk üstün verimlilik sağlayan motora sahip atık su dalgıç pompalarını pazara sunuyor

05 Kasım 2009 Dergi: Kasım-2009

ABS, 13 Ekim 2009?da, enerji tüketimini ve çevresel etkiyi azaltan, üstün verimlilik sağlayan motorlar tarafından çalıştırılan, kapsamlı bir atık su dalgıç pompa serisi olan ABS EffeX'i tanıttı. ABS EffeX serisinin ileri teknolojisi, daha yüksek pompa güvenilirliği, daha az tıkanıklık ve daha düşük işletme maliyeti sunuyor.

Pompalar üstün verimlilik sağlayan motorların yanı sıra, diğer büyük yenilikçi özelliklerle çalıştırıldığı için yeni ABS EffeX serisi dünyada bu alanda bir ilk olma özelliği taşıyor. Bu pompa serisi, birçok ülkede daha yüksek motor verimliliğine ilişkin çıkacak yasalar ile mükemmel bir şekilde eşleşiyor. AB'de, 1 Ocak 2015'ten itibaren, pompa motorlarının IE3 verimlilik düzeyinden daha düşük verimlilik düzeylerinde olmamaları zorunlu hale gelecek. Yeni pompa serisi, daha yüksek pompa performansı, daha az enerji tüketimi ve çevresel etki açısından atık su arıtma tesisleri taleplerini karşılıyor.

Tamamen yeni bir konsept

Yeni ABS EffeX serisi, mevcut tasarımda yapılan bir değişiklik değil, atık su dalgıç pompalama ekipmanı için tamamen yeni bir konsepte sahip. Yeni seri mevcut teknolojinin sınırlarını zorluyor. Daha fazla emniyet payı ve minimum 75 mm'lik katı malzeme geçişi kolaylığı olan gelişmiş tasarımlar içererek, güvenilir çalışmada en iyisini sunmaya odaklanıyor. IEC60034-30 ile uyumlu olarak tasarlanmış ve test edilmiş ilk üstün verimliliğe sahip IE3 motoru, optimize edilmiş hidrolik tertibatla bir araya getiren yeni ABS EffeX serisi pazardaki en iyi toplam verimliliği sağlıyor.

ABS Türkiye Dünya ile aynı anda ABS EffeX serisini tanıtımını İSU'da gerçekleştirdi

ABS Türkiye, Dünya?nın ilk üstün verimlilik sağlayan motoruna sahip ABS EffeX atık su dalgıç pompalarının tanıtımını Dünya ile aynı anda ilk olarak İSU'da gerçekleştirdi.

Tanıtım toplantısında ABS EffeX atık su pompasının mevcut pompa tasarımında yapılan bir değişiklik olmadığı, atık su dalgıç pompaları için tamamen yeni bir konsept ve ilk üstün verimliliğe sahip IE3 motorlarına sahip olduğu aktarıldı, diğer önemli performans avantajları detaylı olarak anlatıldı.

Tanıtımda ayrıca enerji tasarrufu ile daha düşük işletme maliyeti ve çevresel etkiyi azaltan, üstün verimlilik sağlayan (premium-efficiency) motorlar tarafından çalıştırılan, kapsamlı bir atık su dalgıç pompa serisi olan ABS EffeX'in, ileri teknolojisi, daha uzun süreli pompa güvenilirliği, mükemmel paçavra malzeme geçirimi ile gelecekte de geçerli tasarım ile üretim ve çalıştırma da sürdürülebilirlik de vurgulandı.

 

 

 


Etiketler