AAF'den yeni biostatik filtre

05 Mayıs 1997 Dergi: Mayıs-1997

Bu teknolojide, geniş bir spekt-rumdaki Gram negatif ve Gram pozitif bakteri ve mantar üremesini durduracak bir kimyasal olan Intersept, AAF hava filtrelerinin kalitesi kanıtlanmış malzemesinin üzerine uygulanıyor. Yüksek oranda nemli ortamlarda da etkili olan Intersept biostatik filtreler, iç hava kalitesini bozduğu bilinen bütün mikropların üremesini durduruyor. Böylelikle, henüz yeni değiştirilmiş bir filtrenin kirletici kaynağı olma olasılığı ortadan kaldırılmış oluyor. Bu da Intersept'in, kimyasal işlem görmeyen filtrenin karşısındaki üstünlüğünü oluşturuyor. Intersept filtrelere uygulanan biostatik koruyucu, tüm dünyada hastanede ve iş merkezleri gibi binalarda halı ve duvar kaplamalarında yıllardan beri kullanılıyor. 1994'te A.B.D. Çevre Koruma Ajansı (Environmental Protection Agency/EPA) tarafından hava filtrelerinde uygulanabilirliği tescil edilmiş ve Sağlık ve Güvenlik Yürütme Kurulu tarafından koruyucu olarak onaylanmıştır.
Intersept aynı zamanda, çevre koruma kuruluşları tarafından da iç hava kalitesini yükseltici ve insanlar ve çevre üzerinde zararlı bir etkisi bulunmayan bir ürün olarak kabul ediliyor. AAF'in AmAir 300, VariCel V, VariCel II ve DriPak 2000 tipi filtrelerinden daha da yüksek verimli bir alternatif olarak sunulan Intersept'li filtreler, bina sahiplerine ve diğer kullanıcılara düşük bir maliyetle havalandırma sistemlerinin kalitesini yükseltme olanağı sunuyor.
 

Bu filtreler, AAF'nin Avrupa çapında başlattığı hava kalitesini yükseltme programı olan IAQ-link'in bir parçası olarak da sunuluyor. Bu programda, biostatik filtrasyon koruyucu bakım alanında çok önemli bir rol oynuyor. Intersept'li filtreler ve Intersept ile ilgili tüm bilgi ve teknik detaylar AAF Hava Filtreleri ve Ticaret A.Ş.'den sağlanabilir.


Etiketler