‘Yalıtımın günlük hayatımıza etkileri’ çizgilere yansıyacak

05 Mayıs 2006 Dergi: Mayıs-2006
Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER), yalıtımın önemini ve faydalarını kamuoyuyla paylaşmak, karikatür yoluyla ülkemizin bu alandaki eksikliklerine, bu eksiklikler nedeniyle bireylerin, ülkenin ve hatta dünyanın gördüğü zararlara dikkat çekmek amacıyla bir yarışma düzenliyor.

Yalıtımın günlük hayatımıza etkileri konulu karikatür yarışması ile yalıtım ve yalıtımsızlık kavramlarına çizgilerle dikkat çekilmesi ve yalıtımın özendirilmesi amaçlanıyor.  Amatör ve profesyonel tüm çizerlere açık olan yarışmaya, genel olarak yalıtım fikrini ele alan en fazla üç karikatürle katılmak mümkün.

Çizerler daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış, ödül almamış, kopya edilmemiş ve özgün karikatürlerini, A3 veya A4 boyutunda kağıda, karışık teknikle çizebilirler.

Yarışma sonucunda birinciye 3000 YTL, ikinciye 2000 YTL, üçüncüye 1000 YTL ödül ve diğer dört esere ise mansiyon verilecek. Uygun görülen eserler ise Eylül 2006’da, 2 hafta süreyle Yapı Endüstri Merkezi Salonu’nda sergilenecek. Eserler daha sonra basında ve çeşitli basılı materyallerde kullanılacak.

Yarışmaya katılacak eserlerin, özgeçmiş, irtibat bilgileri ve 1 adet fotoğraf ile birlikte en geç 30 Haziran 2006 Cuma günü saat 18.00’e kadar İZODER merkez adresine yollanması gerekiyor. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgiye www.izoder.org.tr adresinden ulaşılabilir.

Etiketler