‘Buhar Tesisatları ve Buhar Cihazları El Kitabı’ Çıktı

05 Şubat 2003 Dergi: Şubat-2003
Intervalf tarafından daha önce yayınmlanan ‘Buhar Tesisatları ve Buhar Cihazları El Kitabı’nın genişletilmiş altıncı baskısı çıktı.

Kitapta ; buhar konusunda genel bilgiler, buhar tesisatları dizaynı, buhar cihaları seçimi, montajı, basınçlı hava gibi konuların yanında kondenstopların buhar kaçağı kontrolünde yenilikler ve otomatik kondens pompaları konusuna da geniş yer ayrıldı.

tesisat konusunda çalışan mühendis ve teknik elemanlar için önemli bir başvuru kaynağı olacağını belirten İntervalf Genel Müdürü Cafer Ünlü ‘Sorunsuz tesisat için; doğru dizayn doğru cihaz gereklidir. Bunun için de doğru bilgiye ihtiyaç vardır. Bu kitap bu amaca yönelik olarak hazırlandı’ dedi. Kitabın ana konularının başlıkları ise; Buhar nedir, neden kullanılır? Buhar tesisatları dizaynı. Kondens tahliyesi, kondenstoplar. Kondens toplama. Buhar cihazları. Basınç düşürme. Sıcaklık kontrolü. Flaş buhar ve enerji geri kazanımı. Kazan otomasyon sistemleri. Buhar sayaçları. Basınçlı hava (basınçlı hava hatları, cihazlar, hava kaçakları maliyeti)

Kitap; (0 216) 463 22 73/74 numaralı telefondan temin edilebilir.

Etiketler