8. Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu Yapıldı

05 Haziran 2008 Dergi: Haziran-2008

Türk tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) tarafından iki yılda bir düzenlenen "Uluslararası Yapıda Tesisat Teknolojisi Sempozyumu"nun sekizincisi, 12-14 Mayıs 2008 tarihleri arasında İstanbul'da Grand Cevahir Otel Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

 

Tasarımcı, uygulayıcı, araştırıcı ve işletmecilerin deneyimlerinden faydalanabilecek uygun bir platform yaratan sempozyumda, Isıtma, Soğutma, İklimlendirme ve Sıhhi Tesisat alanlarında bilimsel ve teknolojik gelişmeler hakkında sunumlar yapıldı. 3 gün süren sempozyum boyunca şu konularda sunumlar yapıldı: Yapılarda Mekanik Tesisat Uygulamaları, İç Mekan Kalitesi ve Konfor Şartları, Sıhhi Tesisat, Enerji Ekonomisi ve Çevre,  Kontrol ve Bina Yönetim Sistemleri, Soğutma, Yapı Fiziği, Yapılarda Güvenlik ve Koruma, Modelleme ve Yazılımlar, Yapı Tasarımı ve Uygulamalarında Proje Yönetimi, Sürdürülebilir Binalar.

 

Sempozyum, 14 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirilen, "Türkiye'de İnşaat Sektörünün Sorunları ve Çözüm Önerileri" başlıklı forumla son buldu. TTMD 2. Dönem Başkanı Numan Şahin'in yöneticiliğini yaptığı forumda, Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Koçoğlu, TMMMB Geçmiş Dönem Başkanı ve Avrupa Müşavir Mühendis Birlikleri Federasyonu (EFCA) Yönetim Kurulu Üyesi Raşit Ünüvar ve Mekanik Tesisat Müteahhitleri Derneği (MTMD) Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Gökbudak, İnşaat Sektörü'nde son yıllarda yaşanan sorunları tartıştı.


Etiketler