64. İzmir Enternasyonal Fuarını 3.000.000 Kişi Ziyaret Etti

05 Ekim 1995 Dergi: Ekim-1995

"^pfl-AŞ tarafından bu yıl 64. I düzenlenen İzmir enternasyonal .M-Fuarı'na bine yakın kuruluş katılmıştır.

Yerli ve yabancı firmaların katıldığı ve en yeni teknolojik ürünlerin sergilendiği fuarı bu yıl yaklaşık 3.000.000 kişi ziyaret etmiştir. Halka açık olan fuara, nihai tüketici ya-nında mimar, içmimar, inşaat mühendisleri ve teknik elemanlar ilgi göstermiştir. Firmaların standları-na göstermiş olduğu özenle Avrupa standartlarına yakışır bir fuar ortamı yaratılmıştır.

Çimentaş-Gazbeton, İ.E.F.'ye 200 ırr'lik bir stand ile katılmıştır. Stant-ta Çimentaş-Gazbeton donatılı ve donatışız yapı elemanları ile duvar, dö~~~ne ve çatı uygulamaları yapılır unun yanında gazbeton duvarlarının üzerine yapılabilecek farklı boya firmalarının değişik duvar kaplamaları ve sıvaları sergilenmiş, ayrıca gazbeton üzerinde tesisat kanal ve dübel uygulama örnekleri gösterilmiştir.

Bu yıl Gazbeton prefabrike yapı elemanları ile yapılmış örnek yığma ev tanıtılmaya çalışılmıştır. Çimentaş-Gazbeton yığma duvar bloklarının duvarlarda ve prefabrike döşeme ve çatı panellerinin döşeme ve çatıda kullanıldığı iki katlı brüt 120 ırr'lik evin yaklaşık 20 gün içerisinde tamamlanmış olması ziyaretçilere çok cazip gelmiştir. Prefabrike yapımın sağlamış olduğu ekonomiklik ve rasyonellik yanında gazbeton yapı elemanlarının da getirdiği avantajlar halka tanıtılmıştır.Kış aylarına girmekte olduğumuzdan çevre kirliliği ve yapılarda ısı yalıtımı konusunun gündemde olduğu bu dönemde halkımızın ısı yalıtımı konusunda daha bilinçli davrandığı ve gazbeton gibi, ısı yalıtımı sağlayan yapı malzemelerine yöneldiği anlaşılmaktaydı.


Etiketler