Header Reklam

6. Uluslararası Kojenerasyon ve Çevre Konferansı ve Sergisi Yapıldı

05 Haziran 2000 Dergi: Haziran-2000
Çok sayıda uluslararası uzman konuğun katıldığı 6. Uluslararası Kojenerasyon ve Çevre

Konferansı ve Sergisi, COGEN Europe ve Kojenerasyon Derneği’nin teknik katkılarıyla 25-26 Mayıs 2000 tarihlerinde İstanbul Hilton Oteli’nde yapıldı.

Konferansın Açılış Töreni’nde konuşmacı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan, Botaş Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Kılavuz, Tüpraş Genel Müdürü Hüsamettin Danış, Cogen Europe Yönetim Kurulu Başkanı Ton Van Der Does ve Kojenerasyon Derneği Başkanı Özkan Ağıt katıldı.

Türkiye’de hızla yayılmakta olan ve elektrik enerjisi üretiminde payı her geçen yıl artan kojenerasyon uygulamalarındaki son teknoloji ve gelişmelerin tartışıldığı konferans programında 32 bildiri sunuldu.

Konferans kapsamında 25 Mayıs 2000 tarihinde ‘Proje Geliştirme: Fizibilite, Tahmini Bütçe, Teşvikler, Finansman ve Kojenerasyon Yatırımlarının Vergilendirilmesi’, ‘Yakıt Pazarının Geleceği’ ve ‘Kojenerasyondaki Gelişmeler, Gaz Türbinleri ve Motor Teknolojileri, Kojenerasyon Sistemlerinde Dizel Motor Uygulamaları’ başlıklı üç oturum gerçekleştirildi.

Konferansın 26 Mayıs 2000 tarihli ikinci gününde ise, ‘Türkiye ve Avrupa’da Kojenerasyon Uygulamaları ve Bölgesel Isıtma’, ‘Kojenerasyon ve İklim Değişimleri’ başlıklı iki oturum yapıldı.

Etiketler