Header Reklam

5. Pompa-Vana Kongresi ve Sergisi Yapıldı

05 Aralık 2004 Dergi: Aralık-2004
Bu yıl 5.’si gerçekleştirilen Pompa-Vana Kongresi ve Sergisi 22 Kasım 2004 tarihinde İstanbul Hilton Convention & Exhibition Center’da düzenlenen törenle açıldı.

Törende, Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof.Dr. Cahit Özgür, Europump Başkanı Paolo Marinovich, Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğü İçme Suyu Daire Başkanı Ahmet Karakaya, İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Raif Mermutlu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Salih Paşaoğlu birer konuşma yaptılar. Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof.Dr. Cahit Özgür, bu yıl beşincisi düzenlenen kongrenin önceki kongrelerden önemli farklılıklar taşıdığını belirterek şunları söyledi: ‘Kongremiz ve eş zamanlı olarak açılan sergimizde, pompa komponentleri arasında sayılan ‘vanalar’a daha büyük bir yer ayırarak vana sektörü de kapsam dahiline alındı. Yurdumuzda pompa ve vana alanında çalışan araştırmacı, eğitimci, tasarımcı projeci, imalatçı pazarlamacı, tedarikçi, kullanıcı ve yatırımcıyı bir araya getirip, ortak konulardaki gelişmeleri göz önüne sermek ve problemleri tartışmak amacını güden bu kongrelerin gerek teknik gerekse ekonomik aktivite açısından yararları açıktır.’

24 Kasım 2004 tarihine devam eden kongre ilk kez, 1993 yılında Türk Pompa Sanayiinin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla düzenlendi. POMSAD, İTÜ Makine Fakültesi, ODTÜ Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü ve Teknik Yayıncılık Tanıtım A.Ş. tarafından düzenlenen; kamu, özel sektör ve üniversitelerin geniş katılımları ile gerçekleşen etkinlikte, 3 gün boyunca düzenlenen 12 oturumda 33 adet bildiri sunumu yapıldı ve 2 seminer düzenlendi.

Etiketler