Header Reklam

4. Zeki İmalat Sistemleri Sempozyumu Sakarya Üniversitesi’nde Düzenlendi

05 Ekim 2004 Dergi: Ekim-2004
4. Uluslararası Zeki İmalat Sistemleri Sempozyumu (IMS’2004) IAS Yazılım sponsorluğunda Sakarya Üniversitesi kampusünde gerçekleştirildi.
Kırka yakını yabancı, yüzelli bilimadamı üç gün süresince, uluslararası bir platformda uzmanlık alanlarındaki konularda çalışmalarını sunma imkanı buldu.

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği bölümü tarafından, IAS yazılım sponsorluğunda düzenlenen 4. Uluslararası Zeki İmalat Sistemleri Sempozyumu (4. International Symposium on Intelligent Manufacturing Systems Ğ IMS’2004), 6-8 Eylül 2004 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Sempozyuma yerli ve yabancı pek çok davetli bilim adamı çalışmalarını sundu. Sempozyum üç gün boyunca ilgiyle izlendi.Bu yılki sempozyuma önceki yıllara göre gerek bildiri sayısı, gerek dinleyici sayısı olarak ve gerekse sempozyuma katılan yabancı bilimadamı sayıları olarak daha fazla katılım oldu. Sempozyum uluslararası nitelik kazandığı 1998 yılı itibariyle bütünüyle İngilizce düzenleniyor. Bu yıl yüzün üzerinde ulusal ve kırka yakın uluslararası düzeyde makale sunuldu. Ayrıca uluslararası makale sunmak üzere; Amerika, Kanada, Nijerya, İran, Bosna-Hersek, Pakistan, İtalya, Almanya, Kazakistan, Kuveyt, Bulgaristan, Suudi Arabistan, İsrail ve Sırbistan-Karadağ’dan da bilim adamları sempozyuma katıldı. Konusunda dünyada söz sahibi olan profesörler; I.B. Turksen, M. Sugeno, A. Kandel, P.P. Wang, M. Mukaidono, R.Aliev, A.Kusiak, D.T. Pham, Z.Şen, G. Resconi, W. Pedrycz, A.W. Gruver, M. Gupta, H.J. Zimmermann, D. Bennett’in sunumları ilgiyle izlendi.

Etiketler