4. Siva Best5 Algeria 2014 için Geri Sayım Başladı

05 Ekim 2014 Dergi: Ekim-2014
4.Uluslararası Yapı Endüstrisi, Isıtma‐Soğutma, Kapı‐Pencere, Yer Döşemeleri, Aluminyum‐Cam ve Dekorasyon Fuarı Siva Best5 Algeria 20‐23 Kasım 2014 tarihinde Cezayir’de Safex Fuar Alanı’nda kapılarını katılımcılarına açıyor. Geçen yıl 21‐25 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenlenen, Siva Best5 Algeria, başta Türk firmaları olmak üzere uluslararası alanda da büyük ilgi görmüştü. Cezayir’in en büyük inşaat ve inşaat makinaları fuarlarından biri olan SITP ile aynı zamanda organize edilen, Türkiye, Cezayir, İtalya, B.A.E., Fransa, Çin, Mısır, Yunanistan ve Hindistan, başta olmak üzere 11 farklı ülkeden 110 uluslararası firmanın katıldığı Siva Best5 Algeria, 5 gün boyunca 10.500 ziyaretçiyi sektörün öncü firmalarıyla buluşturmuştu.

Atılım Fuarcılık, aynı anda fuar ve profesyonel ikili iş görüşmeleri gerçekleştirecek

Atılım Fuarcılık, fuara katılan şirketlere profesyonel ikili görüşme ve sektördeki yabancı şirketlerle iş birliklerini artırma imkânı sunuyor. Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Siva Best5 Algeria 2014’e, 120 firma ve 15 bin sektör ziyaretçisinin katılması ve fuarda yapılacak ikili iş görüşmeleri sonucunda Türkiye’nin ihracatına ciddi katkı sağlayacak bir iş hacminin gerçekleşmesi bekleniyor.

Cezayir Ticaret Müşaviri Hasan Aslan: “Cezayir’e yatırım yapan kazanır”

Cezayir Ticaret Müşaviri Hasan Aslan, Cezayir’in bakir iş alanları ile dolu olduğunu ifade ederek, enerjinin çok ucuz olduğunu, dolayısıyla üretim maliyetlerinin düşük olduğunu belirtti. Aslan, “Cezayir hükümeti yeni iş yatırımlarını destekliyor ve Türk iş adamlarının Cezayir’de güvenilirliği çok yüksek. Türkleri çok seviyorlar, tarihi, kültürel ve coğrafi bağdan dolayı Türklere karşı yakınlıkları var” diye konuştu. Cezayir’in ithalatının 40‐50 milyar dolar seviyelerinde olduğunu da söyleyen Aslan, “Tüketilen ürünlerin yüzde 90’ı ithal ediliyor. Üretim çok az olduğundan her sektörde başarılı olma ve kazanma şansı çok yüksek. Şu an Türkiye ‐ Cezayir ticaret hacmi yıllık 5 milyar dolar civarında ve Cezayir’de 66 inşaat firması faaliyet gösteriyor. Yıllık 1 milyar dolarlık iş yapıyorlar. Cezayir hükümeti 2014 yılı içinde 2 milyon adet konut yaptıracak. Bu sebeple, inşaat sektöründe faaliyet gösteren Türk firmalarını Cezayir’e bekliyoruz” dedi.

Etiketler