4 Mevsim Bu Fuarda Buluştu

05 Nisan 1997 Dergi: Nisan-1997

Klimalardan güneş enerjisi sistemlerine, doğalgaz teknolojilerinden yakıt tasarruf sistemlerine kadar çeşitli ürün gruplarının sergilendiği ISOHA'da özellikle toplu konutların ve endüstriyel tesislerin ısıtma, soğutma ve havalandırma sorunlarına karşı üretilen çözümler sergilendi.

AFEKS'in 9-18 Nisan tarihlerinde Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlediği ISOHA'97 10. Uluslararası Isıtma, Soğutma, Havalandırma, Tesisat ve Doğalgaz Teknolojisi Fuarı ziyaretçi patlaması yaşadı.

Fuara başta Tataristan, İsrail, Kazakistan, Çin, Japonya, Ürdün, Amerika, Bulgaristan ve Avrupa'nın başlıca ülkeleri olmak üzere 31 ülkeden ve Türkiye'nin 64 kentinden toplam 18.109 profesyonel ziyaretçi geldi. Ayrıca ISOHA'97 için İstanbul'un 7 ayrı bölgesinden 515 sefer düzenlendi. Ankara, İzmir, Bursa, Eskişehir ve Antalya illerinden tahsis edilen ücretsiz otobüslerle de ziyaretçi akışı desteklendi. AFEKS tarafından gerçekleştirilen özel ziyaretçi çalışmaları son derece başarılı sonuçlar verdi.

Katılımcılar, ziyaretçi kalitesinin ve sayısının kent merkezindeki diğer fuar alanlarından ve sektördeki diğer fuarlardan daha yüksek olduğunu söyledi.

Bu arada fuarı ziyaret eden şanslı ziyaretçiler sadece bilgilenmekle kalmayıp Antalya'da tatil de kazandılar.

ISOHA'nın 10. yılı olmas sebebiyle fuar alanında danslı ve müzikli skeçler sahnelendi. Alev yutan adamın ve pandomimcinin gösterileri izleyenlere heyecanlı anlar yaşattı.

Öte yandan fuar süresince gerçekleşen paneller ve seminerlerde sektörün geleceği ve sorunları tartışıldı.

Sektörün ilk ve uluslararası nitelikteki tek fuarı olan ISOHA'97'ye 26 ülkeden 400'ün üzerinde firma iştirak etti.

10 yılda 2500'e yakın firmanın katıldığı ve 100.000'den fazla ziyaretçinin gezdiği fuar bu özelliğiyle Türkiye'deki en kapsamlı ihtisas fuarı olma özelliği taşıyor.


Etiketler