35. Sokak’ta Doğal Jeotermal Enerji İmzası

05 Kasım 2012 Dergi: Kasım-2012
Doğal Jeotermal Enerji Şirketi, Türkiye’nin sayılı BREEAM sertifikalı projelerinden biri olacak “35. Sokak”ta ürünleri ile yer alacak. İzmir’in Ulukent bölgesinde yapılacak 35. Sokak Projesi, 120 dönüm arazi üzerinde kurulacak. 100.000 m2’nin üzerinde kapalı alana sahip olması planlanan projede 550 daire ve çok sayıda sosyal faaliyet alanı olacak. Doğal Jeotermal Enerji, projede Nibe hava-su kaynaklı ısı pompaları ile yer alacak. Nibe hava-su kaynaklı ısı pompaları, 35. Sokak’ın soğutma, ısıtma ve sıcak su ihtiyacını karşılayacak. Nibe hava-su kaynaklı ısı pompaları, ekonomik işletme maliyetleri ve düşük karbon salımı ile sunduğu çevreci özellikleri ile de dikkat çekiyor.

Akşan Yapı üst düzey yetkilileri ile mutabakat sağladıklarını belirten Doğal Jeotermal Enerji yetkilileri H.Emin Ergüven ve Mehmet Köseoğlu, 35. Sokak projesinde ilk bölümün  15 – 30  Aralık 2012’de tamamlanacağını ve Doğal Jeotermal Enerji’nin toprak, su ve hava kaynaklı ısı pompalarıyla pek çok yeni projede var olacağını belirtti.

Doğal Jeotermal Enerji Yetkili Temsilcileri, Nibe Eğitim Programına Katıldı

Doğal Jeotermal Enerji’nin üç yıl önce Nibe şirketiyle ortak yürüttüğü, ortak eğitim programı bu yıl Nibe’nin Markaryd kasabasında 30 Eylül - 3 Ekim 2012 tarihleri arasında gerçekleşti. Doğal Jeotermal Enerji Kurucu Ortağı ve Yetkilisi H. Emin Ergüven, yetkili temsilciler, VIP katılımcılar ve Doğal Jeotermal ekibi ile beraber çok geniş bir katılım grubuyla gerçekleşen iki günlük eğitimin sonunda Nibe’nin fabrikadan belli bölümleri gezilerek üretimdeki kalite ve performans en iyi şekilde görüldü. Eğitimin sonunda katılımcılara Nibe Toprak - Su ve Hava Kaynaklı Isı Pompaları ile ilgili sertifikalar verildi. Doğal Jeotermal Enerji Kurucu Ortağı ve Yetkilisi H. Emin Ergüven; önümüzdeki dönemlerde Nibe firması ile aynı eğitim programlarına devam edeceklerini, makine mühendisleri ve mimarlara ağırlık vereceklerini ifade etti. Kasım ayının son haftasında ise Nibe İsveç’ten gelen teknik eğitmenle beraber İstanbul’da 100 kişiye yakın davetliye teknik eğitim programının düzenlenmesi hedefleniyor.


Etiketler