21. YÜZYILIN CHILLER KONTROL SİSTEMİ

05 Nisan 1999 Dergi: Nisan-1999

 Tamamen renkli göstergeye sahip, grafik kontrollü mikroprosesör paneli ile endüstrideki en gelişmiş ehiller kontrol sistemi uygulamaya konmuştur. Bu panel ile klasik LCD ekranlı mikroprosesör sistemlerinde zorlukla ulaşılan birçokbilgiye tek bir tuş ile tamamen renkli geniş bir ekrandan hemen ulaşılabilecektir. Yeni kontrol panelinin önemli özellikleri aşağıda verilmiştir.

?Ana ekran dışında sistem, kompresör, evaporatör, kondenser, motor olmak üzere ehiller modeline göre 5 değişik görüntüyü sergileyebilme olanağına sahip ekrana istenilen bilgiye bağlı olarak anında ulaşılabilir.

?Çok sayıda parametreye tek bir tuş ile ulaşılır. Örneğin kondenser ekranına girildiğinde kondenser giriş/çıkış sıcaklığını, kondensasyon sıcaklığı ve basıncını, yüksek basınç korumasının set değerini ve flow switch pozisyonu tamamen renkli bir ekrandan okuyabilirsiniz,

?Yine tek bir tuş ile anında ana ekrana dönebilirsiniz.

?Ekrandaki mesajlar kolay algılanabilmesi için değişik renklerde verilir. Örneğin; normal çalışma mesajları yeşil ile uyarı mesajları sarı ile, güvenlik nedeniyle cihazın durdurulması    mesajı kırmızı gibi.

?Satışa esas bütün sipariş bilgileri bir ekrandan görülebilir.

?Yeni dizayn edilen "TREND'' ekranıyla birçok ehiller parametresinin çalışma saatlerine bağlı olarak değişimlerini inceleyebiliriz.

Şimdilik sadece YORK santrifüj ve vidalı su soğutmalı kondenserli cihazlarda standart uygulamaya konulan bu panel, 2000 yılından itibaren kademeli olarak tüm YORK Soğutma gruplarında kullanılmaya başlanacaktır.


Etiketler