2019 AHR Expo, Küresel HVACR Pazar Gelişiminin Heyecanını Sergiledi

30 Ocak 2019 Dergi: Şubat-2019

2019 AHR Expo, 2001’den bu yana ilk kez yeniden Atlanta’ya döndü. Bu yıl AHR Expo, 497 uluslararası katılımcı da dahil olmak üzere, tüm sektörden teknoloji ve ürün geliştirmede en iyi 1.824 şirketi bir araya getirdi.

14-16 Ocak 2019 tarihleri arasında üç gün boyunca, katılımcılar ve ziyaretçiler arasında HVACR'ın geleceğine yön verecek pozitif enerji sağlandı.

AHR Expo Fuar Müdürü Mark Stevens, “HVACR endüstrisi şu anda çok heyecan verici bir konumda ve bu yıl tüm fuar alanında bu enerji belirgindi” dedi. “Katılımcılar, dünyanın her yerinden ve endüstrinin her köşesinden geldi. Hem katılımcılardan hem de ziyaretçilerden organizasyonun kalitesi hakkında mükemmel geri bildirimler aldık ve benzer reaksiyonları gelecek yıl Orlando’da da görmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Rakamlarla 2019 AHR Fuarı

Bu yıl AHR Expo, kalabalık ziyaretçi gruplarını durdurmadan, uzun bekleme süreleri yaratmadan, her bir kişinin taramasına izin veren, katılım kaydı ve katılımın doğrulanmasını sağlayan radyo frekansı tanımlama (RFID) teknolojisini kullandı. Bu teknolojiyle fuar kapısından giriş yapan, eğitim oturumlarına katılan her ziyaretçinin gerçek tespiti yapıldı. Geçtiğimiz yıllarda, fuar katılımlarını ölçmek için ön kayıt ve tesis içi kayıtlara bakılıyordu. 2019 sayıları güçlü, toplam doğrulanmış bir katılım sayısını ortaya koydu. Buna göre AHR EXPO 2019 etkinliğine 45.078 kişi katıldı. Mark Stevens; “Fuarın planlamasında, katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz için her zaman en iyi deneyimi yaratmaya odaklandık. Katılımcılarımızın ve ziyaretçilerimizin bir anını gereksiz yere harcamamak, zamanını potansiyel müşterileri ile tanışmak, eğitimlere katılarak gerekli gördüğü bilgilere ulaşmak için harcamasına gayret gösterdik. İşte bu yeni teknoloji bunu yapabilmemize olanak sağladı” dedi.

Eğitim Programının Önemli Noktaları

2019 AHR Expo Eğitim Programı, tüm AHR paydaşlarına pazar trendleri, iş geliştirme konusunda ipuçları, enerji tasarrufu ve sektördeki en iyi uygulamalar hakkında bilgi sağlayan geniş bir konu yelpazesini kapsadı. Ele alınan önemli konu başlıkları; Akıllı evler, siber güvenlik, mekanik uygulama, çevreci soğutma, binalar ve içinde çalışanlar, yeşil binalar ve enerji tasarrufu, bireylerin sağlığı ve iç hava kalitesi oldu.

2019 AHR EXPO Yenilik Ödüllerinde Yılın Ürünü ödülü, enVerid Sistemlerine verdi.

enVerid ayrıca HVAC Yük Azaltma® (HLR) Modülü 1000E-M için 2019 Yenilik Ödülleri Yeşil Bina kategorisinin birincisi olarak da tanındı. Her yıl, toplam 10 endüstri kategorisinde “en iyiler” seçiliyor. AHR Expo'da düzenlenen bir törenle, ödüller sahiplerine takdim edildi.

EnVerid Systems kurucusu ve başkanı Dr. Udi Meirav, “Yılın Ürünü olmak büyük bir onur ve tüm ekibimize son derece memnuniyet verici” dedi. “Fakat daha da önemlisi, HLR teknolojisinin tüm endüstri için dönüştürücü potansiyelinin tanıtmış olmaktı. Bunun, endüstrinin HVAC sistemlerinin HLR tabanlı tasarımların benimsenmesinin hızlandırmasını sağlayacağını ve olağanüstü faydalarının tüm dünyadaki binalara yansıyabilmesini teşvik edeceğini umuyoruz” dedi.

Bir sonraki AHR Expo, 3-5 Şubat 2020 Orlando, Florida'da ASHRAE’nın Kış Konferansı ile aynı anda yapılacak.


Etiketler