2011 Yılı 'Elginkan Vakfı Türk Kültürü Araştırma ve Teknoloji Ödülleri' Sahiplerini Buldu

05 Ocak 2012 Dergi: Ocak-2012

17 Aralık 2011 tarihinde Maltepe Belediyesi Küçükyalı Kültür Merkezi Serince Salonu'nda Elginkan Vakfı tarafından, teknoloji ve bilim insanlarını teşvik etmek, onların yaptıkları araştırmaları ortaya çıkarmak ve kültür dünyasına yapmış oldukları hizmetleri takdir etmek amacı ile bu yıl altıncısı düzenlenen "Türk Kültürü Araştırma ve Teknoloji" ödülleri sahiplerini buldu.

Elginkan Vakfı Türk Kültürü Araştırma Ödülü dört araştırmacı arasında paylaştırıldı, Teknoloji Ödülü ise bir araştırmacıya verildi. Törene Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin'in yanı sıra bilim ve kültür dünyasının önde gelen isimleri ve Elginkan Topluluğu mensupları da katıldı.

"Türk Kültürü Araştırma Ödülü" Prof. Dr. Ali Akyıldız, Yücel Feyzioğlu, Nevzat Kösoğlu ve Prof. Dr. İsmail Erünsal arasında paylaştırıldı.

"Teknoloji Ödülü" ise "Güneş Enerjisini Yüksek Verimle Isıya Dönüştüren Nano Kaplamaların Sürekli Bir Yöntemle Rulodan Ruloya Sararak Prototip Üretimi" projesi ile Prof. Dr. Figen Kadırgan'a verildi.

Ödül Töreni Sunay Akın'ın etkileyici sunumuyla son buldu.

Etiketler