2001de İspanyada İki Büyük Fuar

05 Kasım 2000 Dergi: Kasım-2000
CLIMATIZACION (International Air Conditioning, Heating, Ventilation and Refrigeration) ve GENERA (International Energy and Environment Trade Fair) fuarları, 28 Şubat - 3 Mart 2001 tarihleri arasında eş zamanlı olarak Madrid, İspanyada yapılacak.

Bu yıl yedincisi düzenlenen ve iki yılda bir kez yapılan GENERA - Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı özel ve kamu sektöründen enerji üreticisi kuruluşları ve enerji tesisleri için ekipman üreten şirketleri bir araya getirecek. Danışmanlık, bakım, finans ve sigorta sektörlerinden de katılımın beklendiği GENERAnın çevre ile ilgili ana temaları ise; atıklar ve atıkların işlenmesi, yağlama ve katı maddeleri olarak belirlendi.

1999 yılında Kojenerasyon ve Yenilenebilir Enerji sektörlerine odaklanan ve 4153 metrekarelik bir alanda gerçekleştirilen fuar, 4010 kişi tarafından ziyaret edildi. 2001 yılında da büyümeyi sürdürmeyi hedefleyen GENERAya bu yıl ABD, Caterpillar, General Electric, Man, Mitsubishi ve Sulzer gibi şirketlerin de katılması bekleniyor.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Uluslararası Klima, Isıtma, Havalandırma ve Soğutma Fuarı CILIMATIZACION ise, ısıtma ve sıcak su üretimi, endüstriyel ve ticari soğutma, havalandırma ve klima sektörleriyle beraber, otomatik kontrol ve bina yönetim sistemleri ile yalıtım sektörlerine de hitap ediyor. 1999 yılında yapılan fuarın toplam ziyaretçi sayısı bir önceki fuara göre % 18 artarak 33.320ye ulaşmış. 407 şirketin doğrudan katıldığı 788 şirketin temsil edildiği 1999 fuarına Portekiz, İtalya, Fransa ve Almanyadan olduğu kadar, Asya, ABD ve Güney Afrika pazarlarından da katılım gerçekleşti.


Etiketler