10. Endüstriyel Kirlenme Kontrolü Sempozyumu

05 Nisan 2006 Dergi: Nisan-2006
İ.T.Ü. İnşaat Fakültesi, Çevre Mühendisliği Bölümü tarafından organize edilen "10. Endüstriyel Kirlenme Kontrolü Sempozyumu - EKK'2006" 7-9 Haziran 2006 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi’nin Maslak Kampüsü’nde bulunan Süleyman Demirel Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecektir.

İKK’06 programı çerçevesinde endüstriyel kirlenme kontrolü konusunda üniversitelerde yürütülmekte olan teorik ve uygulamaya yönelik deneysel çalışmalar, çeşitli endüstriyel sektörlerden özel sektör temsilcilerinin ve kamu kurumlarının deneyim ve değerlendirmeleri, değişen yönetmelikler ve Avrupa Birliği üyeliği sürecinde gerekli düzenlemeler, yeni teknolojilerin gerekliliği ve uygulanması konusunda yapılması gerekenler tartışılacaktır.

Sempozyum’da Çevre ve Orman Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İSKİ, çeşitli OSB’ler, birçok sanayi kuruluşundan üst düzey katılımcılar ve çok sayıda uzman akademisyenin yanı sıra, yurtdışından yabancı konuklarda konuşmacı olarak yer alacaklardır.  

Üniversite, endüstri ve kamu kesiminin işbirliğini sağlamak ile beraber Avrupa Birliği’nin Endüstriyel Kirlenme ile ilgili direktiflerinin Türkiye’ye adapte edilmesi sürecinde gerekli olan  yaklaşık 20 Milyar Euro’luk çevresel yatırımın planlanması için yapılması gerekenlerin tartışılacağı sempozyumla ilgili detaylı bilgiye  www.ekk2006.itu.edu.tr  sitesinden ulaşılabilir. 

Etiketler