Slider Altına

EndoTherm Kanserli Çocuklara Umut Vakfı Aile Evi’nde % 10’un Üzerinde Tasarruf Sağladı

EndoThermTM, bir sosyal sorumluluk çalışması olarak Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) Aile Evi’nde uygulandı. Sürekli olarak 14 odası ile ihtiyaç sahibi olan kanserli çocuk ve ailelerine tedavi sırasında hiçbir ücret ödemeksizin konaklama, mutfak ve banyo hizmeti sağlayan Aile Evi’ndeEndoThermTM uygulandıktan sonra 5 ay boyunca kullanımı takip edildi. Konaklama oranı % 4 artması ve soğukluk seviyesi göz önünde tutularak, 2013-2014 ve 2014-2015 kış sezonu karşılaştırıldığında, % 10’un üzerinde doğalgaz tüketiminden tasarruf sağlandı.

Endotherm KAÇÜV tasarruf

Soğukluk seviyesi Isıtma Gün Dereceleri dikkate alınarak yapıldı ve her ısıtılması gereken 1°C için gereken kWs enerjiyi düşürdüğü kanıtlandı.  Endo Enterprises tarafından geliştirilen ve İngiltere’de üretilmekte olan EndoThermTM, kanzanlı ısıtma sistemlerinde enerji tasarrufu sağlayan bir ürün. Isıtma sistemine katıldığında yüzde 15’e kadar enerji tasarrufu sağlayan EndoThermTM, doğalgaz fueloil ve kömür yakıtlı sulu ısıtma sistemlerinde kullanılabiliyor.

Ekonova Genel Müdürü Kurtuluş Şahan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “KAÇUV’a bu uygulamayı kabul ettikleri ve takip etmemize izin verdikleri için çok teşekkür ederiz. Destek açısından her satılan 1 litre EndoThermTM’den 1.5 TL KAÇUV’a bağışlanacak” dedi.Video İçerik

Performansa Dayalı Deprem Tasarımı Yaklaşımı

Sempozyum